Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell gondozni a csavaro...

Hogyan kell gondozni a csavaros szittyó nevű növényt?

Figyelt kérdés

Kaptam egyet,nagyon jópofa csak sajna nem ismerem...Azt tudom róla,h mocsári növény így nem baj ha áll alatta víz.De azt már nem tom hogyan lehet szaporítani.

A válaszokat előre is köszi!


2009. márc. 22. 08:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, ezt találtam:

Kocsmatöltelék növény a csavart szittyó. Juncus effusus Spiralis

Mint a neve is mutatja ez a növény imád inni. Különleges mocsári növény, amely könnyen nevelhető otthonunkban is. de nagyon szép szobadísz lesz belőle.


A csavart szittyó egy igaz mocsári növény, amely ideális választás lehet olyan szobakertészeknek, akik túllocsolják növényeiket. Ez a növény kb. 60-80 cm magasra is megnőhet, különleges csavarodó ágaival egyedi szobanövény válik belőle.


A növény fő igénye, mint mocsári növény, a sok víz. Akinek an kerti tava, nyáron bátran tegye ki a tóba, kb., 10-20 cm mély vízre lesz szükség. Télen lakásban lehet tartani, de egész évben álljon alatta a víz.


A nyár folyamán virágzik a növény, július augusztusban figyelhetjük meg az apró virágokat. Tegyük a cserepét világos, de nem tűző napsütötte helyre és locsoljuk folyamatosan. Tavasztól őszig adhatunk neki tápoldatos vizet, és kb. kétévente egyszer ültessük át nagyobb cserépbe. Nyáron kitehetjük a szittyót egy árnyékos részre, kertünkbe, vagy az erkélyre is.


Aki szereti a különleges formabontó egyedi növényt, sürgősen szerezzen be egy kissé részeges ám annál szebb csavart szittyót otthonába.


u.i.: a szaporításáról nem találtam semmit.

2009. márc. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!