Kezdőoldal » Otthon » Kert » A dobozos gombakomposztot...

A dobozos gombakomposztot meddig tárolhatom bontatlanul?

Figyelt kérdés

Ma vettem meg, meg nem bontottam ki a zacskot, nem ontottem at a dobozba. Ket zacsi van, elvileg eloszor a komposztot kell leonteni, majd tiz nap mulva ra egy tapfoldet, ami kulon csomagolasban van es azutan 2-3 héttel várható az első termés.

Meddig lehet várni a folyamat elindításával? Ez is időhöz van kötve, mint a többi növény? Baja lesz, ha csak májusban öntöm ki a komposztot, addig hagyok mindent becsomagolva úgy ahogyan van?

Erről nincs semmi írva a tájékoztatóban én pedig kezdő vagyok.

Az a gond, hogy másfél hét múlva én elutazom kb hat hétre, a férjem marad itthon, aki nem szereti a gombát. Tudom, hogy gondozná, de nem akarom, hogy azalatt teremjen le kétszer is, amíg én itthon sem vagyok, mert a férjem úgysem használná fel őket, ráadásul lemaradnék a lényegről, mert tulajdonképpen nem is a termés miatt vettem (persze az is fontos), hanem az izgalom miatt, hogy gondozni kell, növögetnek, lesz-e belőle valami.

Amíg nem használom fel, addig hol tároljam? Bent a lakásban szobahőmérsékleten, vagy ki lehet rakni a teraszra? (Külföldön élek, itt már napközben 10-20 fok között van a hőmérséklet, de éjszaka van, hogy 10 fok alá megy.) Nem fog "megfázni", ha kint tárolom?


2009. márc. 21. 19:14
 1/1 tamasmester válasza:
Gondolom már fény derült az igazságra :) Bár hogy az eredményröl nem számoltál be arra következtetek, hogy még a spejzban hever. Elvileg 3 év után is képes megindulni az átszövödés, de nem tartom kizártnak, hogy ez már egy átszött tenyészet volt. Ha beszáradt akkor javaslom nedvesitsed át föld nedvesre és rakjad egy kb 14-16 C fokos sötét zugba. Gondolom csiperke gomba, ha takarás is kell neki. 2 hétig nincs vele gondod csak annyi a tehendöd, hogy buzgón imádkozz. Ha kezdesz lószar szagot érezni, akkor befulladt az anyag. Kuka. Ha semmi extra akkor 2 hét múlva takarhatod. ne várhad ki a 3 hetet. Takarás után meg kell locsolni a tetejét. Ha kavicsos a atakaró anyag, akkor finoman, ha földes akkor lehet kicsit gazdagabban is. Gondolom nincs a lakásban más gomba tenyészet, igy a vegyszeres védekezést mellözheted. Amúgy szokás a takaró anyagra gombaölö szert permetezni. Ha Isten és a gondvselés is úgy akarja 2hét mulva szüretelhetsz. És még utána is pár hullámban!!!
2015. ápr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!