Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan locsoljam a frissen...

Hogyan locsoljam a frissen vetett fűmagot?

Figyelt kérdés
Tudom kissé későn füvesítünk, de mostanra tudtuk a kertet némileg rendezni a házvásárlást követően. Tegnap csináltuk akkor jól meglocsoltuk, már ma is locsoltam, de nagyon süt a nap és hamar szárad a föld. De ha közben locsolom nem lesz baja? Először próbálkozunk füvesítéssel. Nem vagyunk valami profik a témában.
2011. jún. 6. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel a fűmag egészen közel van a földfelszínhez, ezért jó nedvesen tartani kelésig. Amikor kikel a fűmag, akkor érdemes inkább estefele locsolni, hogy ne égjen ki. Ha van permetező locsolód, az nagyon jó, nem kell elárasztani az egészet.
2011. jún. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vetés után szórtatok rá vékony föld, vagy homokréteget?

Ha nem, akkor nagyon óvatosan szabad öntözni, permetező fejjel, nehogy elmossa az egyenletes vetést a víz. Egyébként korántsem késői a vetés. Én tavaly október végén vetettem, és kikelt, annyira épp megerősösött, hogy a telet átvészelje. Mostanra pedig szép gyep lett belőle. Most a nagy száraz meleg miatt jobban kell figyelni, többször locsolni.

2011. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!