Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért ilyen a csavarpálmám...

Miért ilyen a csavarpálmám levele?

Figyelt kérdés

Tavaly tavasszal ültettem el a képen látható csavarpálmákat (hajtásokat kaptam), azóta csak ilyen fehér leveleket hoz. Azt mondták, be fog zöldülni, de nem zöldült be. Mi lehet a baja?


[link]


2011. jún. 1. 13:16
 1/8 A kérdező kommentje:
2011. jún. 1. 13:19
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sötétben van, azért nem szinezödik ki a levele. Tedd az ablak elé és ne a függöny mögé, mert igy nem kap sosem napot.
2011. jún. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ablaknál van, világos helyen.
2011. jún. 1. 18:52
 4/8 Levander válasza:

Az első hozzászóláshoz fűzném hozzá, hogy nehogy kitedd a közvetlen napfényre! :) Különben úgy fog elhalni, mint a lakásban élő aloe vera.

Mennyire figyelsz a gondozására? Mert ezekre oda kell figyelni:

- hagyd két öntözés között kiszáradni picit a felszínt

- ne legyen huzatban

- szobahőmérsékleten tarts, ha 27-28 °C fölé csúszik a hőmérséklet, akkor viszont igyekezz tartósabban szellőztetni

- fontos a páratartalom (lehet enyhén permetezni a leveleket, vagy egy tálnyi vizet tenni a növény mellé)


Mennyi idős a növényed? Mert én úgy tudom, hogy elég lassan kezd el bezöldülni és idővel is folyamatosan sötétedik a színe.

2011. jún. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem éri közvetlen napfény, csak szűrt fény (függöny mögött). Itt ( [link] ) és itt ( [link] ) olvastam, hogy nyáron bőségesen lehet öntözni. (de lehet, hogy túlzásba vittem az öntözést?) Fiatal növény, alig két éve ültettem, de akkor várok, hátha bezöldül.
2011. jún. 12. 08:00
 6/8 Levander válasza:

Bőségesen kell öntözni, de ez nem azt jelenti, hogy folyamatosan vizes is legyen a földje. Akkor kell újra öntözni, ha a felső réteg már száraz.

A páratartalomra és a szellőztetésre mennyire figyelsz? Mert két év, meg a növény elég nagynak tűnik már, szóval ideje lenne valóban zöldülni.

2011. jún. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Vízzel szoktam permetezni a levelét, ha meleg van. Ilyenkor nyáron egész nap nyitva van az ablak, de vigyázok, hogy ne kapjon huzatot.
2011. jún. 12. 16:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Megvan még esetleg a növény?
2023. jún. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!