Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak a nyáron a...

Mit csináljak a nyáron a virágokkal?

Figyelt kérdés
Júliusban elmegyünk 10 napra nyaralni, és nem tudom megoldani a virágok (muskátlik, leander, szobanövények) locsolását. Van valami ötletetek, mit csináljak velük?
2011. máj. 28. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Mielőtt elutaztok gyorsan meglocsolod az összesed persze n rohadjanak ki, és valamilyen szinten tedd sötétebb helyre hogy kapjon fényt de ne tűzze a nap. Vagy megkérsz valakit hogy locsolja meg neked.
2011. máj. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos megkérni senkit nem tudok. Az egy dolog, hogy árnyékba teszem, de 10 napig hogy bírja ki víz nélkül? Vagy a tálcába tegyek bőven vizet? Így megmaradna vagy kirohad?
2011. máj. 28. 18:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Pontosan nem tudom a nevét ennek a kütyünek...

Virág üzletekben is lehet kapni, (már amelyikben), agyagból van, belekell szúrni a cseépbe, teletölteni vízzel, és "adagolja" a vizet amennyi kell a növénynek, amennyit felszív. Szerintem lehet, hogy úgy is jó, ha egy 'vékony' csövet dugsz a fölbe és teletöltöd vízzel.

Szerintem, ha aláöntesz sokat akkor vagy kirohad, de ha nagyon meleg lesz akkor nagyon hamar el is párologhat alóla.

2011. máj. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tégy a cserepek mellé kicsit magasabbra vizet egy edénybe. A cserepek földjébe egy vastag madzagot,zsinórt áss bele. A zsinór másik vége a vízben legyen. Így állandóan annyi víz jut a cserépbe,amennyi a növénynek kell.
2011. máj. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsó: pont ezt akartam leírni én is, sokszor mentett meg minket is- meg a gazokat is- ez a trükk.
2011. máj. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!