Kezdőoldal » Otthon » Kert » A nyári salátát ritkítani...

A nyári salátát ritkítani kell, vagy csak a levelét kell tépkedni (mert nagyon sűrű)?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Palántára gondolsz? Mert azt ritkítani szokták, vagyis általában egy szaporítóládába vetjük el a magokat, majd amikor rendes erős palánták, akkor lehet szépen sorba, kellő távolságra ültetni őket a kertbe.
2011. máj. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hell-ikon ***** válasza:

Nyári salátának általában a tépősalátát szokták a laikusok hívni, mert májustól szeptemberig gyakorlatilag folyamatosan szedhető. :)


A nevében is benne van, mivel fejet nem képez, ezért elég csak a leveleit megszedni és azt lehet ugyanúgy felhasználni, mint a hagyományos fejes salátát. Fajtától függően elég gyorsan regenerálódnak, sőt majdnem, hogy minél jobban szeded, annál jobban fejlődnek. Persze azért túlzásba ne vidd. :)

Ha felmagzik, onnan viszont vége.

2011. máj. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hell-ikon ***** válasza:
ÖÖÖ, viszont ha egyébként tényleg palántáról van szó és sűrű a vetés, akkor ahogy az első írta, nem árt kiritkítani az állományt.
2011. máj. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem palántáltam, csak simán a földbe szórtam. nagyon szép, csak sűrű. ezért kérdeztem, hogy kell-e ritkítani mint pl a répát, de akkor nem fogom. Köszönöm
2011. máj. 26. 22:09
 5/6 hell-ikon ***** válasza:

Ha túl sűrűnek érzed, nyugodtan kiritkíthatod, mert ha most (teszem azt 3-4) lomblevesen sűrűn helyezkednek el, akkor előbb utóbb el fogják nyomni egymást, vagy nyúltak, gyengék lesznek a levelek.


Lehet, hogy te külön nem foglalkoztál palánta (elő)neveléssel, ültetéssel de a fiatal kis növényeket, mégha simán szabad földbe lett szórva is magja, akkor is palántának hívjuk.:)

2011. máj. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

oké, értem én :)

ahol nagyon durva ott majd megritkítom egy kicsit

köszönöm!

2011. máj. 27. 22:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!