Kezdőoldal » Otthon » Kert » Levendula magokat lehet még...

Levendula magokat lehet még ilyenkor vetni?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy tasak magot, és szeretném nagyon elvetni... Valahol olvastam, hogy ha tavasszal szeretnénk vetni a levendulát, akkor előtte meg kell fagyasztai a magokat.. Ez igaz?
2011. máj. 10. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Elnézésed az of-ért de ez engem is érdekel.
2011. máj. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hell-ikon ***** válasza:

Melyik gyártótól, szabad tudni?

ÉN februárban vettem rédei kertimagos levendula magot, símán kikelt minden hókuszpókusz nélkül.


Ha házilag szüretelt, akkor viszont érdemes hideghatásnak kitenni, de ez nem jelenti azt, hogy a fagyasztóba kell tenni. Elég a hűtő zöldségtároló rekeszében tárolni, 6 hétig.


Én most már nem vetném el, várnék őszig, akkor elszórnám egy cserépbe és kint hagynám valahol az időjárásnak kitéve és csak tavasszal néznék rá. Hagynám, hadd végezze a természet a dolgát.

2011. máj. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Novemberben érdemes elvetni. Ha most veted el,lehet,hogy kikel,de a kis növény könnyen megfagyhat.
2011. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éve van töves levendulám. most kezd el virágozni és kb egy hónapig virágzik. de elsö évben nem is virágzik, így szerintem mindegy mikor veted el, elsö évben úgy sem lesz még virágja.
2011. máj. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

Én ezt a Budapesti kertmagot vettem ...

Annyi van még ráírva, hogy fűszer-és gyógynövény.


[link]


Igazság szerint, ősz végén, tél elején fogunk beköltözni az új házunkba a férjemmel, és szeretném, ha minél hamarabb nézhetne ki a kert valahogy... :) Még csak cserépben nevelgetésre gondoltam... Így csinálom a legtöbb növénnyel, hogy mire költözünk, és jön a tavasz, sok szép növényem legyen..

Cserépbe sem érdemes ültetni? Vagy akkor is várjam meg az őszt? Ősszel sem tudnám elvetni a kertbe a magokat, ugyanis ott nagyon sok munkálatot el kéne végezni előtte...

2011. máj. 10. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!