Kezdőoldal » Otthon » Kert » Árvácska magokat mikor lehet...

Árvácska magokat mikor lehet elültetni? Mármint a frisset. :

Figyelt kérdés
Tehát pár napja téptem le a növényről az érett magokat. Ezeket ha most elültetem rögtön, kikelnek? Vagy várni kell vele?
2011. ápr. 26. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

A magvetés ideje június vége.

Viszont a magokból sosem lesz olyan szép növény, mint amiről leszedted azokat.

A magvetést erősen árnyékolni kell, nagyon érzékeny növény kezdetben. Ősszel fog virágozni, és májusig díszíteni fog.

2011. ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hm, akkor jó lesz, ha cserépbe vagy ládába vetem, hogy télen be bírja vinni, ugye?

:-)


És még hogyan lehet szaporítani?

2011. ápr. 26. 16:23
 3/3 hell-ikon ***** válasza:

Én kicsit átfogalmaznám az első hozzászólónak az első mondatát...


Szép lesz az magról vetve (elvégre általánosan így szaporítják), de nem biztos, hogy ugyanazt a színt kapod, mint amilyenről leszedted a magvakat főleg, ha több különböző színű árvácska volt egymás közelében. Ilyenkor esélyes a kereszteződés a különböző színűek között, amiből nagyon szép variációk jöhetnek ki ugyan, de nem biztos, hogy te ezt szeretnéd.:)


Szerintem ilyesmire gondolhatott az első hozzászóló is csak kissé félre érthetően fogalmazott.

Legalábbis saját tapasztalatom szerint a virágzás minőségével az ilyen begyűjtött magoknál sincs probléma, csak a szín nem mindig egyezik. :) Volt már jónéhány ilyen meglepetés színű árvácskám, én kivétel nélkül mindnek örültem.


Nyugodtan vetheted ládába, cserépbe, ahogy neked tetszik a könnyebb kezelhetőség érdekében. Ha most elveted akár már júliusban is virágozhat, de augusztus az esélyesebb. Teleltetni nem feltétlen muszáj, ha csak nincs nagyon komolyabb hótakaró nélküli fagy, akkor könnyedén áttelelnek.


Bevallom őszintén, hogy én nem próbáltam, de esetleg egy kis gyökereztető hormon segítségével zöld dugványozással is megpróbálhatod szaporítani.

2011. ápr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!