Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet csinálni a virágomma...

Mit lehet csinálni a virágommal, elég rosszul néz ki? (kép)

Figyelt kérdés

így néz ki: [link]

magyarán túl hosszú lett a szárból kinyúló izé, a levelei besárgultak, stb-stb. Mit lehet csinálni, hogy megjavuljon?


2011. ápr. 13. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Túllocsolod vagy éppen ki van száradva. A kettő tünetei nagyon hasonlóak.

Nincs sötét helyen?

2011. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez a virág elég csúnyán megfázott. Szedd le a sárga leveleket, az enyém is így járt anno, aztán gondosan ápolgattam, kapott tápoldatot is, most már nagyon szépen helyrejött, és van vagy 40-50 levele is a hétből. :)
2011. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is hasonlóan járt, lecseréltem a földjét, és helyrejött...


Persze én tudtam hogy nm locsoltam sem túl sem "alul" és biztos voltam benne hogy nem fázott meg, nem volt huzatban....

Teljesen helyrejött....

2011. ápr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A cserepe nagyon kicsi a növényhez képest, ezen kivül nagyon felnyúlt, aminek az az oka általában, hogy sötétben van. Tedd az ablak elé, ültesd át nagyobb cserépbe, öntözd rendszeresen, és néha tápoldatozd.
2011. ápr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én igazából visszavágnám egy kicsit!
2011. ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sztem is sötét helyen van, és lehet, hogy tápanyagot sem kap eleget. Ha levágod a zöld rész alatt 10-20 cm-el, és elülteted, meggyökeresedik. Nálam 2m-esre nőtt így a yukka. Természetesen nem kell a törzsét sem kidobni, idővel az is ki fog hajtani. Ültesd át, rakd világos helyre (nálam tavasztól kint van a kertben, tűző naptól védve, de azt is kibírja) és óvatosan locsold. A yukka a törzsében raktározza a vizet, így locsolással könnyű kinyírni.
2011. ápr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 19:37


NEKI VOLT IGAZA!

2011. ápr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!