Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen ágvágót vegyek?

Milyen ágvágót vegyek?

Figyelt kérdés
Nem értek hozzá, mit jelent, hogy racsnis, áttétes és rávágós? Melyiket ajánlanád 1,5-2 cm átmérőjű ágak vágásához?
2011. márc. 30. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A racsnis az többszöri fogással vág, az áttétes az erőkímélő, a rávágós az nem olyan mint az olló, ahol a két penge egymás mellé csukódik, hanem egymásra - mint a csípőfogó.

Én a "rávágóst" nem ajánlanám, egy idő után a kopások miatt nem vág össze a két él(át lehet látni köztük). Csak kínlódik vele az ember.

2011. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem a Gardena mellévágó olló jött be nagyon. Bár piszok drága, de megéri az árát, mert iszonyat erős és nagyon nagy ágakat is el tudok vele vágni.

Persze vehetsz olcsóbbat is, de abból is a mellévágó ollót vedd, mert ekkora ágak vágásához, főleg élő részek vágásához ezt javaslom. A rávágó olló inkább halott növényi részekhez való, mert jobban roncsol.

Ezt javaslom, mert ez nagyon megéri:

[link]

2011. márc. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
1.5-2 centis ágakhoz én egy baumaxos, obis, nem tudom hol vettem, de az a lényeg, hogy nagyok közül a legolcsóbbat vettem olyan 2 ezerért tavaly, tökéletesen bevált. Annyit javaslok, hogy teleszkóposat vegyél, ha picit nagyobbat szeretnél vágni.
2011. márc. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!