Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szobanövényt ajánlanáto...

Milyen szobanövényt ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Először is kezdő vagyok a szobanövényeket illetően.

Családi házba lesz, egy nagy, tágas szobába, ahol két ablak van, főként délelőtt és kora délután nagyon világos van.

Valami olyasmire gondoltam, ami gyorsan, szép sűrűn nő, bokrosodik.

Illetve fontos, hogy ne egy tucatnövény legyen, tehát ne fikusz, kaktusz vagy zöldike és társai, hanem valami különlegesebb, de mégse legyen bonyolult a tartása. (valami trópusi, vagy mediterrán növényre, vagy pálmára gondoltam).

Az mindegy, hogy virágos-e, avagy sem.

Nem tudom, hogy eleget írtam-e, tudnátok ajánlani valamit? Illetve írnátok pár sort az ajánlott növény tartásáról is?

Előre is köszönöm.


2011. márc. 24. 20:23
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, és kifelejtettem, hogy az ablakok É felé néznek, bár nem tudom, hogy ez fontos-e.
2011. márc. 24. 20:32
 2/3 anonim ***** válasza:

Ami nagyon szép bokrosra meg tud nőni, az a vízipálma. Ma már nem is annyira tucatvirág, elég kevés helyen látom, és ott sem tartják igazán jól.

A tartásának annyi a titka, hogy tegyél alá egy széles edényt, hogy a cserép mellett még legyen vízfelület, és mindig a pereméig töltsd fel vízzel. Nálunk a legszebben akkor fejlődött, amikor beleraktuk a kerti tóba, de így is egész szép. Olyan 100-120 centi magasra nő meg, és ha elég vizet kap, akkor dús lombja lesz.

A szobát párásítja, szóval ha penészedésre hajlamos a szoba, akkor nem ajánlom.


A másik, ami szép, a zamioculcas, ez pont az ellenkezője a pálmának, minél kevesebb vizet kap, annál jobb. De ez lassan nő.

2011. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ami nálad megnőne az északi tájolású ablakok miatt, általában inkább tucatnövény.

Javasolni tudnám:

Gyompálma - Chamaedorea elegans - szinte mindenhol megél, kifejezetten kezdőknek :)

Zamia - Zamioculcas zamiifolia - szintén igénytelen

Törpebors - Peperomia sp.

Borostyán fajok - Hedera sp.

Buzogányfa - Nolina recurvata - bár ez elég lassan nő

Buzogányvirág - Dieffenbachia

Nyíllevél - Syngonium podophillum

Viaszvirág - Hoya carnosa


Most többet nem írok, de lenne még pár. Viszont ezek mind tömegnövények. Viszont ha csinálsz egy összeültetést, akkor már rögtön jól mutat mindegyik.

2011. márc. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!