Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kell kiültetni a paradic...

Mikor kell kiültetni a paradicsompalántákat és a többit?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdő kiskertész vagyok, lekerítettem egy kis részt a kertben, és itt szeretnék paradicsomot, paprikát meg még valami egyszerűt termeszteni. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy mit érdemes még illetve mikor kell kiültetni ezeket? Mikor érdemes elkezdeni palántát növeszteni magból? Köszi a válaszokat :)
2011. márc. 21. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Neharagudj,de ez olyan téma h ezernyi szakirodalma van.Lécci menj el a könyvtárba válasz könyveket. Olvass újságokat, vegyél naptárat, jegyezd a dátumokat h mit mikor kell ültetni.Lehetetlen itt leírni h mikor kell kiültetni a paradicsomot. Hová? Szabadföldbe? Üvegházba? Fólia alá? Ahogy sokan írták már Google a barátod. Kuksízd meg ott is.
2011. márc. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A magot már elrakhatod,kis virágosládákba Én már pár hete el is raktam,lassan palántázom is őket,még ittbent vannak,míg jobb idő nem lesz!

Én igy csináltam!

Megvettem a magot,majd nedves papírtörlőbe tettem 1-2 napra!

Ez alatt az idő alatt látni,hogy fogod,hogy kicsírázik a mag egy picit!

Vettem virágföldet,és egy ládába beleraktam a magokat!

Egy kicsit meglocsoltam,fóliával letakartam,szépen párás lesz,és gyorsabban kikel a mag is,és napos helyre raktam őket!

Mivel még éjjel előfordulnak fagyok,ezért még ittbent vannak!

2 naponta locsolom őket,és ha már látod,hogy nő a palánta leveheted a fóliát is!Én folpakkal fedtem csak le!

Ha már nagy a palánta,akkor 2-3 szálat ültetek egybe!

Jó az a föld amibe eddig volt,nem kell másik,vagy ha már jó idő lesz,akkor egyből mehet szabadföldbe is!

Esetleg csináljatok neki,kis fóliasátrat!

Én kis cserepekbe fogom palántázni,aztán mehet ki!

Én úgy gondolom ha már nem lesznek éjjel fagyok,akkor nyugodtan mehet ki a szabadföldbe!

Ha még van kérdésed nyugodtan irj!

2011. márc. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 titak ***** válasza:
81%

Paláta nevelésem 1-2 külömbséggel,de hasonló az előzőéhez.

Kicsi zárható műanyag "valamibe" (pl. tojástartó) aljába rakom a papírtörlőt, majd jól melocsolom, hogy tocsogjon benne a víz. Erre szórom aztán a magokat, lezárom és csírázásig a szekrény tetején tartom.

Akkor rakom bele őket a földbe mikor már kezdenek csírázni, így a kikelés 100%. Általában virágföldet használok én is, de azért vigyázok az összetételére. Ne legyen benne sok a nitrogén (N), viszont minél több a foszfor(P).


Paprikát és a paradicsomot így csinálom:

Doboznak a Tesco-s 1kg gomgás (kék) dobozokat használok - szetetjük a gombát :) Egy dobozba 15x1-2 magot.

Tetejét méretben megegyező szintén Tesco-s húsos (átlátszó) dobozokkal fedem le - a húst is szeretjük :)

Meglocsolom és napos helyen tartom amíg a palántát ki nem növik a "tetejét".


Uborkához és dinnyéhez a Kindertojás tartót használom. Mikor gyökereikkel átnövika földdet akkor átrakom nagyobb edénybe -10cm-es Terra virágcserépbe őket.


Palántázni a fagyok után,május elején érdemes. A veteményezést már elkezdheted, pl. borsó, hagyma, saláta, retek, répafélék. Ha akarsz valamilyen káposztafélét, palántáit kinevelheted a kertben is. Sűrű sorokba szórod a magot, és fóliával vagy inkább fátyolfóliaval letakarod.

2011. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
[link] és még sok okosság van ezen az oldalon. A heti hírlevélben pedig benne vannak az aktuális tennivalók.
2011. márc. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget, sok ötletet kaptam! Az első válaszolónak üzenném, hogy a googleval próbálkoztam, de kíváncsi lettem volna a gyakorlati tapasztalatokra, könyvtárban még nem voltam, de az interneten sok nem hiteles forrást is találni sajnos. Sokszor több az elmélet mint a gyakorlat. Ha ennyire zavar egy kérdés, akkor meg ne válaszolj rá.

A többieknek köszönöm mégegyszer, gyűjtögetem a joghurtospoharakat, abban akarok palántákat nevelni, de erre, hogy előtte vízben kicsíráztatom még nem gondoltam.


Köszönöm!

2011. márc. 22. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!