Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üvegház nagy méretben?

Üvegház nagy méretben?

Figyelt kérdés
Egy üvegház építésén gondolkodunk a kertben amiben mindent lehetne termeszteni. Elég nagy a kertünk úgyhogy olyan 25 négyzetméter körülire is tudnánk építeni. Viszont nagy belmagasságot szeretnénk, anélkül hogy elrontaná a kilátást vagy belelógna a telefonvezetékbe, ezért arra gondoltunk hogy egy 100-120 centi mélyen a kert szintje alatt lenne az alapja, kvázi lépcsők vezetnének le az üvegházba, így akár közepes méretű bokros/fás növények is elférnének cserépben és a föld szintjén levő növények pont kézmagasságban lennének (nem kell hajolgatni meg lentebb nyílván kevesebb lenne a napfény). Na most ez a megoldás ugye rengeteg problémát felvet, a talaj- és esővizet például úgy gondoltuk hogy csövekkel a talajból bevezetni a házba öntözővíznek, viszont például alapra, szigetelésre nem igazán tudunk megoldást. Minden észrevételt, ötletet szívesen várunk, pénzügyi korlátok egyenlőre nincsennek kialakulva, de ahogy néztem az üvegház annyira nem kibírhatatlanul drága. A megvalósítást nyílván nem mi végeznénk, de kéne egy jó terv. Üvegáz egyébként hogy viszonyul a jégesőhöz? Téli fűtést mivel lehet megoldani? Tudom egy kicsit elborutl ötlet, de előre is köszi a válaszokat!
2011. márc. 19. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Régen nekünk is volt üvegházunk, a jégeső nem valami előnyös neki attól függ milyen vastag üveglapok vannak rajta és mekkora jégdarabok szoktak esni nekünk több kárunk lett belőle mint hasznunk télen is jól szigetel ha az ajtóra megfelelő szigetelő anyagot tesztek de nyáron érdemes az ajtót nyitva hagyni hogy valamennyire szellőzön ha nem akarod hogy a sok pára meg hő tönkretegye a növényeket, persze attól függ mit akartok termeszteni benne, fémvázasat érdemes csináltatni én rengeteg más verziórol hallottam már amit egy erősebb szél is romba döntött, hogy télen hogy szuperálna azt nemtudom nyilván ha süt a nap melegebb lesz bent ha megfelelősen bevan zárva de mi akkor nem használtuk szóval nemtudom.
2011. márc. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hell-ikon ***** válasza:
Ha üveg helyett polikarbonátban gondolkodsz, akkor már a jégeső sem lesz akkora probléma, s az sem utolsó szempont, hogy könnyebb is az üvegnél. Talán még olcsóbb is, bár ebben nagyon nem vagyok biztos. Vannak légkamrás változatai is, amik előnyösek a téli hőszigetelés tekintetében.
2011. márc. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk olyan van,a minek a teteje műanyag lapokból van, csak az oldala üveg, ez teljesen jó. A fűtést úgy célszerű megoldani, hogy egyszerűen rákötsz egy radiátort a ház fűtésére (célszerű közel rakni a házhoz, nálunk pl. az üvegház egyik fala maga a házfal és ki lehet menni oda egyenesen a házból is), nyilván minimálisra letekered, azért az nem fogyaszt olyan sokat. Ha süt a nap, akkor meg úgyis felmelegszik.

Alapot, szigetelést úgy tudjátok megoldani, ahogy a medencéknél. Sőt én biztos azt csinálnám, hogy megépíteném medencének, amit nyáron, amikor a növények úgyis a szabadban vannak, fel lehet tölteni vízzel és lehet benne pancsolni, sőt ha hosszúkásra csinálod, akkor akár úszni is, télen meg leeresztve üvegház. Lehet, hogy így egy kicsit drágább lenne, pl. a fűtőtestet mindenképpen a földfelszín fölé kéne emelni, de tuti mindenki szeretné :)

Ja de ha nyáron medence, akkor úgy kell megoldani, hogy oldalt nyitható ablakok legyenek, különben megsültök.

2011. márc. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!