Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kezd el nőni a Leyland...

Mikor kezd el nőni a Leyland ciprus?

Figyelt kérdés

Most hétvégén ültettem a kerítés mellé ilyen növényeket sövénynek, 70cm-es távolságra egymástól. A növények most olyan 80-90cm-esek.

Azt olvastam erről a növényről, hogy nagyon gyorsan növő fajta és egy év alatt 1m-t is nőhet.

Mikor fog megindulni a növekedésük? Gondolom most tavasszal május körül... Tényleg ilyen látványosan fog nőni? Nyárra így már lehet hogy össze is érnek és túlnövik a kerítést? Most ez még elég hihetetlenül hangzik nekem, mert elég csenevészek egyelőre.


2011. márc. 16. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen amikor kiültetik csak kornyadoznak.

Ez a fajta jellemzője: ritkás lomb és a csúcsa görbe.

Konténeres növényeket vettél vagy földlabdásat?

Idén még nem fog olyan nagyon gyorsan nőni,mert a gyökereinek meg kell erősödnie.

De jövőre úgy fog nőni, hogy nem tudod majd szemmel követni.


A miénk 20 éves és kb 20 méter magas.

2011. márc. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Műanyag cserépben voltak, abból ültettem ki. A gyökerük már teljesen benőtte a cserép alját.
2011. márc. 17. 08:11
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyébként most sem csúnya. Legalábbis nekem tetszik. Ilyen most: [link]

20m-re nem kell, hogy nőjön. Kb 2-2,5m magasra fogom majd nyírni. Csak lenne már belőle egy szép zöld fal! :)

2011. márc. 17. 08:29
 4/7 anonim ***** válasza:
hol sikerült ilyen szép növényeket venned?
2011. márc. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez szépnek számít? :)

A város mellett egy dísznövénykertészetben, ahol csak "tujákkal" foglalkoznak. (Nem akarok ingyenreklámot csinálni nekik, ezért úgy írom, hogy ha beírod a keresőbe a tuja és hetény szavakat, akkor az első találat.)

Néztem előtte a barkácsáruházit is, de azok ehhez képest tényleg nagyon satnyák voltak és majdnem dupla áron.

2011. márc. 20. 20:35
 6/7 A kérdező kommentje:

Most már duplájára nőttek. Olyan 1,8 m magasak a növények és terebélyesedtek is. Folyamatosan nőnek tavasz óta.

Mikor lehet megmetszeni őket vajon?

2012. júl. 21. 08:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Én mondtam.

"A leylandi sövény nyírását kora tavasszal márciusban végezzük. A sövény nyírása végezhető nyár közepén is a hajtásnövekedés leállásakor, de ekkor a napfényre kerülő levelei megéghetnek, ami esztétikai szempontból nem előnyös."

2012. júl. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!