Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan gondozzam a nőnapra...

Hogyan gondozzam a nőnapra kapott kankalint (primula) és krókuszt?

Figyelt kérdés
Szeretném majd átültetni egy balkonládába és kitenni a teraszra, ami egyébként délnyugati fekvésű. Jó helyük lenne ott? Mikor ültessem át és mikor tegyem ki a lakásból? Egyáltalán meddig virágzanak, mit ültessek melléjük, hogy szép virágos legyen egész nyáron a láda? Nagyon kezdő kertészkedő vagyok... Köszi előre is a válaszokat!
2011. márc. 15. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:

A kankalint akár már most is ki lehet tenni, mert még ha a virágai el is fagynának, a töve nem. Az elszáradt virágokat mindig csípd ki. Rendszeresen locsolni kell, nem szereti ha kiszárad a föld. Tápoldatozhatod virágzást segítő tápoldattal. Egész télen is kint maradhat majd.

A krókusz ha elvirágzik addig locsold, amíg a levelei is elpusztulnak. Utána ezeket vágd le, a hagymát pedig tedd el száraz helyre. Ősszel ültesd be földbe, kint maradhat az is egész télen, és tavasszal elkezd majd hajtani és virágozni. Télen nem kell locsolni, kora tavasszal el lehet kezdeni, de ha az eső éri, az is elég neki.

2011. márc. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A krókusz már csak jövőre fog virágozni, de beültetheted a kankalin mellé, így télre együtt kint is hagyhatod őket. Szerintem több kankalint ültess össze, nagyon jól mutatnak.
2011. márc. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok. A délnyugati fekvés jó, esetleg nagy melegben naponta kétszer is meg kell majd locsolni. Ha nem érzi jól magát a növény úgyis látod majd rajta.
2011. márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2011. márc. 19. 23:02
 5/8 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne. A kankalint és a krókuszt is kiültethetem együtt most tavasszal?
2011. márc. 21. 15:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, csak a krókuszból idén már úgysem lesz semmi
2011. márc. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, gondoltam, hogy a krókusz majd csak jövőre éled fel újra. De a kanaklin is, vagy nem?
2011. márc. 21. 23:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem néha a kankalin életre térhet, de lehet, hogy csak jövőre. :)
2011. márc. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!