Kezdőoldal » Otthon » Kert » A paradicsomot és paprikát...

A paradicsomot és paprikát valóban nem ajánlatos egymás mellé vetni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudom, de szerintem teljesen más a kettő gyökérzete és fejlődése, valamint a föld és tápanyagigénye is.
2011. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi a palántákat évek óta egymás mellé ültetjük, így van hely. Semmi bajuk, mindkettő jó szokott lenni (kivétel volt, amikor egy évben mindent elvitt az árvíz, egy másikban meg szétverte a jég őket)
2011. febr. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nem érdemes egymás mellé vetni egy nagyobb, közös ládában, mert más ütemben nő (paprika lassabb), és ha még kiültetés előtt át akarod ültetni egy nagyobb cserépbe, tejfölös pohárba, stb., akkor így bonyodalmasabb.


Kiültetni lehet egymás mellé, mi is úgy szoktuk a veteményeskertben, mert így könnyebb öntözni (2-3-szor permetezünk, vetésforgót mindig betartjuk, és nem volt gond még velük soha).


(Amúgy mindketten a Burgonyafélék családjába tartoznak, úgyhogy hasonlóak sok szempontból.)

2011. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De vetni miért nem tejfölös/joghurtos poharakba veted?

Sokkal könnyebb utánna kipalántázni.

2011. febr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mi palántát is ültettünk meg vettetünk is..de nem volt baj sosem :) pedig több éve hogy csináljuk :) elvileg nem zavarják egymást..de nézd meg a googlét mit ír
2011. febr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!