Kezdőoldal » Otthon » Kert » S. O. s. , beteg a bambuszom!...

S. O. s. , beteg a bambuszom! Mi a baja? :' (

Figyelt kérdés

azt olvastam a neten, hogy a vizet le kell róla önteni és én hülye, ezt meg is tettem...odafigyeltem, hogy ne legyen baja, amíg leöntöm róla az összes vizet és azóta a felső levelek elkezdtek sárgulni. mit csináljak?

3 éves, azóta tartom vízben, eddig nem volt baja:(


2011. febr. 1. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kellett volna leönteni róla a vizet. A bambusz amúgy is vízpartot kedvelő növény.
2011. febr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Olyan nincs, hogy BAMBUSZ, ez egy gyüjtöfogalom, és rengeteg faj tartozik ide. Az hülyeség, hoyg vizparton él, mert ugyan van olyan faj is, de olyan is, ami aránylag száraz hegyvidéken él, meg a kettö között bármilyen körülmények között.


Jó lenne tudni, hogy MILYEN bambuszod van, és az ahhoz megfelelö kezelési módszert alkalmazni. Viszont a legtöbb abmbuszfaj NEM birja, ha vizben áll, ettöl pár nap alatt elrohad a töve és utána nagy valószinüséggel elpusztul.

2011. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
3 évig volt vízben, szépen növekedett, 30 centit nőtt ez idő alatt, most is vízben van, a szárán is nőttek gyökerek, most is vízben áll, csak ez tiszta víz, nem az, amiben eddig volt, azóta beteg
2011. febr. 1. 16:15
 4/5 A kérdező kommentje:
a felső levelek színtelenednek, fakulnak, az alsók még szépek
2011. febr. 1. 16:15
 5/5 anonim válasza:

Szia! :) Ugyanez volt a baja az én bambuszomnak is. Először is vedd le róla azt a szoros madzagot amivel erdetileg össze van kötve, és tedd át a rajta lévő szivaccsal együtt egy nagyobb üveg-valamibe. Nekem is abban van. És mindenképpen csak ÁSVÁNYVÍZZEL locsold, mert a csapvíz (főleg ha klórós) kárt tehet benne.

Aztán még csinálhatod azt is, hogy az ablakba helyezed nyáron meg tavasszal, mert a bambusz imádja a napfényt és a meleget. Sőt, ha van teraszod/otok akkor tedd ki a teraszra valami kisebb asztalra, és ott tuti, hogy jól fogja magát érezni. :) Remélem segítettem! ^^ Puszi!

2011. febr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!