Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kiültethető fenyőt hogyan...

Kiültethető fenyőt hogyan gondozzak úgy a panelban, hogy ne peregjen, amíg ünnepek után ki nem ültetjük?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 16:46
 1/4 anonim válasza:
pontosan nem tudom de pont a minap hallottam a rádióba hogy a fenyőt úgy kell bevinni a lakásba hogy fokozatosan melegebbre nem szabad rögtön a hidegből a melegbe és mikor viszitek ki akkor fordítva sem szabad hogy melegből rögtön hidegre...és még ami bennem maradt az az hogy öntözni kell :)
2010. dec. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehetőleg tartsd a lépcsőházban vagy valami hűvösebb helyen, ne a szobában. Adj neki bőven vizet.
2010. dec. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy a radiátoroktól tartsd távol, mert az kiszárítaná a leveleit a körülötte keringő forró levegő miatt. Illetve ne tartsd sötét helyen, és ahogy előttem is említették fokozatosan kell hozzászoktatni majd a hideghez, amikor ki akarod rakni, először tedd ki a lépcsőházba 1 pár napra.
2010. dec. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jaj, majd elfelejtettem, hogy nem szabad túlzásba vinni az öntözést, mert akkor nagyon felélénkül a keringése és nehezen fog tudni hozzászokni a hirtelen hideghez. A természetben sem esik rá sokszor akár 1 hónapig sem eső. Ha kb két hétig tartod bent, akkor locsold meg mikor behozod a szobába, és utána 1 hét múlva 1-szer. Legközelebb, már csak akkor kell, amikor kiülteted, és akkor is csak azért, hogy a föld tömörüljön körülötte, mert ha levegős maradna, akkor a gyökerek berohadnának. Persze a jobb tömörítés miatt a földet meg is kell taposni körülötte.
2010. dec. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!