Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől kezdett elsárgulni a...

Mitől kezdett elsárgulni a sárkányfám? (Dracena)

Figyelt kérdés

Régóta megvan, de az alsó levelek sárgulnak az utóbbi 4-5 napban. És elhullanak. A felsők zöldek. Minden nap besárgult alul vagy 4-5 darab levél. Pedig mindig öntözöm, nedves a földje. Tápot is kap. Nyáron nem volt semmi baja, csak most lett.

Valamit elrontottam?


2010. dec. 13. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Elöször is öntözd kevesebbet, mert télen könnyebben rohad a gyökere. Másodszor meg lehet, hogy sötétben van - tedd egész közel az ablakhoz. Harmadszor lehetséges, hogy kinötte a cserepét, de csak tavasszal szabad átültetni.
2010. dec. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Figyelj rá, ha ugyanúgy öntözöd, mint nyáron, akkor télen tönkremegy, mert akkor sokkal kevesebb vizet igényel.
2010. dec. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nyugati oldalon van az ablakban.

Akkor lehet, túl sok vizet adtam neki...

Mert már több mint egy hete nem locsoltam meg, és száraz volt a földje, és sárgultak a levelek, és meglocsoltam, és folytatódott a sárgulás.

Mennyit kellene adnom neki? Feleannyit, mint nyáron?

2010. dec. 13. 22:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Két öntözés között mindig száradjon ki a föld teteje. Ez télen-nyáron így legyen.

Nekem van kb. 800 cserepes növényem, az egy adott helyen lévőkre mindig annyit öntök, hogy a vízigényesek is épp kiszáradjanak a következő locsolásig, meg a szárazságigényesek is, tehát ne szomjazzanak túlságosan, és mindenféle vízigényűt egyszerre tudjak öntözni.


Nagy valószínűséggel gyökérpusztulás kezdődött a túlöntözés (esetleg túltápozás) miatt.

Fényhiány nem lehet, ha nyáron nem volt gond, mert télen az alacsonyan sütő nap miatt a szobák világosabbak, ha nem veszi el semmi a napot.

2010. dec. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De, kitudott folyni a felesleges víz alul. Vagy akkor is?
2010. dec. 14. 15:56
 6/7 anonim válasza:
Hát ha olyan nagyon megöntözted, h cserépben áll a víz, az is káros a növényre, mert a gyökerén keresztül még többet vesz fel. Ügyelj arra, hogy ha a növény tetejét locsold meg, a felesleges vizet a cserépben mindig öntsd ki. Persze akadnak olyan növények, mint pl. ciklámen, amit csak alulról kell locsolni... :)
2010. dec. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

öntösd kevesebbet, nekemis ilyen volt amikor többet öntöztem. amióta alig locsolom azóta csak növöget felfele, és nem sárgulnak a levelei. fontos, h amikor meglocsoltad, 10-15 perc múlva öntsd ki a kaspóból, vagy a tálkából a vizet ami lecsöpögött.

én az enyémet akkor locsolom meg amikor látom h a levelei megereszkedtek lefele.

2010. dec. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!