Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha azt írja egy növényre,...

Ha azt írja egy növényre, hogy tőosztással és dugványozással szaporítható, az konkrétan mit jelent? Sajnos nem értem.

Figyelt kérdés
Októberi varjúhájat szeretnék szaporítani, de sajnos nem értem mit kell csinálni. Valaki elmagyarázná, hogy pontosan mit csináljak? Nagyon szépen köszönöm ha segítesz.
tegnap 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
tegnap 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
tegnap 22:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Szaporítsd vegetatívan. Azt jelenti hogy növényi részről is gyökeret vet mint a kaktuszok. A magról való szaporítás a generatív szaporítás a más növényi részről való szaporítás pedig a vegetatív.
tegnap 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tőosztás azt jelenti, hogy szétosztod a tövet, a dugványozás meg azt, hogy dugványt készítesz...

A tőosztás, ha tudod, úgy csináld, hogy a felesleges földet a felső részen, amiben nincs nagyon gyökér, leszeded. Utána már látod, hogy honnan erednek a szárak, egy csoportból, vagy különállóak. Ettől függően valahol próbáld úgy szétszakítani az egészet, hogy mindkét részen elegendő gyökér maradjon. Ha különállóak, akkor a földet fogva húzd szét. Ha egy tőről indulnak, akkor a földet fogva, két hüvelykujjal szakítsd szét a növényt, utána innen indítva a földet, hogy mindkét részen maradjon gyökér. Lehetőleg ne késsel vágd a földet, mert úgy mindkét rész sok gyökeret veszít.

Én eladásra így szoktam szaporítani, egy cseréppel általában 4 felé szedve, tavasszal.

De nyár folyamán meg lehet csinálni, hogy a szárakat levágod, és az aljukról leszeded a leveleket. Ezek a dugványok. Egy napig érdemes őket lerakni valahová, hogy beszáradjanak a vágások, utána földbe rakod, és ugyanúgy öntözöd, ahogy az anyatövet. Mivel pozsgás növény, ezért nem szabad agyonöntözni, mert elrohadhat.

Most már inkább ne szaporítsd, mert hidegben nem nagyon gyökeresedik, majd jövőre.

Azt gondolom, tudod, hogy kinti növény. Szabadban nem is kell ránézni, ha tud rá esni az eső. A szárak elpusztulnak télre, és a föld alatti részek telelnek át. Lakásban csak akkor tartható, ha van neki hideg előtér vagy egyéb helyiség.

ma 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!