Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes lenne ezért kutat...

Érdemes lenne ezért kutat furatni? Mennyibe kerül egy kút fúrás? Milyen mélyre kell lemenni?

Figyelt kérdés

Van 12 db facsemetém amit a nyáron elég sokat kellett locsolni...


Faluban lakom, hálózati vízzel locsoltam.


250 m3 víz ment el 6 hét alatt, kb. 200 ezer ft...


Ha minden nyár ilyen meleg lesz, akkor ez nagyon sok évente... és ugye itt a szennyvízelelvezetést is fizetni kell, tehát egy m3 800 ft-ba kerül.


Nézegettem kútfúró cégeket, de itt az Alföldön milyen mélyre kell lefúrni, hogy víz legyen?

Kb a szivattyú mennyi áramot vinne el?



tegnap 14:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy nem tudom milyen a helyzet az alföldön, de az egész országban aszály volt a nyáron és az egész országban 40 fok volt hetekig, sőt bő másfél hónap volt a kimondottan meleg időszak, ami tavaly például csak kb. 3 hét volt. Az Alföldön azért csak-csak közelebb vagytok a talajvízhez, mint én itt a hegyen, (már abból kiindulva, hogy hány embernek van nálatok házilag fúrt kutja, itt házilagos megoldással el nem éred a talajvizet) 6-7 éve minden nyár úgy néz ki, hogy minden kiég, gyak. tavasszal nyírok füvet 2x, utána már nem kell, mert nincs mit. Idén ültettem én is facsemetéket, mindegyik túlélte a nyarat (mondjuk "őshonos" magyar fákat vettem), hetente kaptak 1 vödör vizet. A szomszéd kárán tudom azt, hogy nem szabad halálba öntözni, mert ez az eredménye, hogy kiszárad a fa, vagy azért amit más is említett, hogy a gyökerei elrohadnak vagy akár azért is, mert annyira hozzászokik a bőséges vízhez, hogy utána száraz időszakban, amikor gyak. elrohan, elszivárog a víz talajba, nem elégséges számára a víz.

Nálam 9 facsemete lett idén ültetve, ezen felül idén csináltam egy kiskertet, nem sok minden, 40 tő paradicsom, 10 tő paprika, egy kis sárgarépa, zöldség, metélő petrezselyem, hagyma. Erre és a fákra egész nyáron 4m3 vizet locsoltam el. Nem nehéz felmérni mennyi víz ment el rá, mivel esővízzel öntözök köbméteres IBC tartályból. Halálosan felesleges áztatni őket. Árnyékolni lehet, hogy nem hülyeség. Mikor először beb.szódott a nagy meleg, már kifeszítettem raschel hálót a kert fölé, és a facsemeték is ezzel voltak lefedve, igaz, hogy azok a vadak miatt, de lényegtelen. Mindannyian tanuljuk még, mit lehet kezdeni ezzel az aszályos és kimondottan meleg időszakkal. Ha ez marad, márpedig marad, akkor esélyes, hogy bizonyos gyümölcsfákat el kell felejteni, és esélyes az is, hogy olyan gyümölcsök jelennek meg nálunk ami korábban itt nem maradt meg.

ma 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!