Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Cickány hasznos a kertbe,...

Bence1975 kérdése:

A Cickány hasznos a kertbe, vagy nem?

Figyelt kérdés
Pár hónappal ezelőtt észrevettem fűnyírás közben az udvaron, hogy kb 8-10, 4-5cm-es lyukak vannak a földben. Tereprendezés, újrafűvesítés volt, utána eltűntek a lyukak. Múlt héten megint láttam egyet, de az udvar másik részén. Egyik este a macska hozott egy cickányt. Biztos a mi udvarunkon fogta. Valószínű, hogy azok csinálják a lyukakat. Ne foglalkozzak velük, vagy próbáljam kiirtani őket?

tegnapelőtt 20:38
 1/5 Fingkirály ***** válasza:
93%
Igen, kártevőirtó. Ő nem egér vagy patkány. Rágcsálószerű megjelenése ellenére ő rovarevő, nem az egerek a legközelebbi rokonai, hanem a sünik.
tegnapelőtt 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha rovarevő, akkor nem kártékony. Hanem hasznos a kertben, nem?
tegnap 06:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen hasznos.
tegnap 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Cickány nem csinál 4-5cm-s lyukakat, inkább pocok csinál akkorát. Attól persze ott vannak a cickányok is a környéken.
tegnap 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, alapvetően hasznos.

Néha megrág ugyan ezt-azt, gyümölcsöket, de a kára elhanyagolható.

Vályogházba mondjuk nem való, mert ez is rongálja a falat, de a kertben elvan. Én kedvelem őket.

A 4-5 cm-es lyuk szerintem inkább vakond lehet.

Ha mégis pocok, akkor látni kell a lyuk egyik oldalán, hogy a lyuk széle le van kopva, ahol ki-be jár. És kikapart földet is látsz általában, és azt is inkább a lyuk egyik oldalán.

tegnap 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!