A letermett kerti zöldségek gyökere maradjon a földben?
Ha jó mélyen felásod a kertet, tavaszra a vékonyabb részek eltűnnek (komposztálódnak), csak a vastag, fás részek maradnak. Ezek meg nem okoznak problémát, ha veteményezéskor beleakadsz esetleg, ledugod jó mélyre, és őszre az is eltűnik.
Mindent összevetve, lényegtelen, hogy csinálod, ahogy neked kényelmesebb. A mennyisége minimális.
3: Kérlek, fejtsd ki, hogy miért jobb a gyökerek eltávolítása.
Egyébként azért jutott eszembe, hogy jó lenne a földben hagyni a letermett növények gyökereit, mert homoktalaj van a kertben, ami nagyon laza és nem nagyon képes a vizet megtartani. Úgy gondoltam, hogy ha a letermett növények gyökereit benne hagyom a talajban, akkor amellett, hogy lassan elbomolva némi szerves anyag pótlást jelentenek, a gyökerek hálózata, valamint az ahhoz kapcsolódó gombafonalak és baktériumkolóniák anyagcseretermékei segítenek összetartani a talajt és talán növelik a vízmegtartó képességét. Éppen ezért nem is biztos, hogy jövő tavasszal felásom az egész kertet. Idén néhán sor paradicsommal kipróbáltam azt, hogy csak a palánták helyén ástam kis gödröket, amibe komposztos föld került, és abba a palánták, de a paradicsomtövek és a sorok között meghagytam a természetes növényzetet (főként kövér porcsin, herefélék, különféle pázsitfüvek és gyomnövények), amelyeket rendszeresen nyírtam (viszont a parlagfüvet és a királydinnyét mindenhonnan kihúzgáltam).
A tapasztalatok: a termés kb. ugyanannyi volt, mint a felásott földbe ültett paradicsomtövek esetében, de észrevehetően kevesebbett kellett locsolni őket.
Viszont kíváncsi lennék, hogy mások tapasztalatai alapján vannak-e ennek a módszernek hátulütői.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!