Kezdőoldal » Otthon » Kert » A letermett kerti zöldségek...

A letermett kerti zöldségek gyökere maradjon a földben?

Figyelt kérdés
A föld feletti részeket komposztálni fogom, de kérdés, hogy mi legyen a letermett zöldségek gyökereivel. Tavasszal a letermett zöldborsó gyökereit a földben hagytam, és az utána oda kiültetett cukkini nagyon szépen termett. Érdemes a nem mitrogén megkötő gyökérzettel rendelkező zöldségek (paradicsom, uborka, padlizsán stb.) gyökereit is a földben hagyni?

tegnap 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ki szoktam húzni, de -írásod alapján- lehet, hogy nem kellene?
tegnap 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jó mélyen felásod a kertet, tavaszra a vékonyabb részek eltűnnek (komposztálódnak), csak a vastag, fás részek maradnak. Ezek meg nem okoznak problémát, ha veteményezéskor beleakadsz esetleg, ledugod jó mélyre, és őszre az is eltűnik.

Mindent összevetve, lényegtelen, hogy csinálod, ahogy neked kényelmesebb. A mennyisége minimális.

tegnap 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jobb ha elvannak távolítva .
tegnap 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3: Kérlek, fejtsd ki, hogy miért jobb a gyökerek eltávolítása.


Egyébként azért jutott eszembe, hogy jó lenne a földben hagyni a letermett növények gyökereit, mert homoktalaj van a kertben, ami nagyon laza és nem nagyon képes a vizet megtartani. Úgy gondoltam, hogy ha a letermett növények gyökereit benne hagyom a talajban, akkor amellett, hogy lassan elbomolva némi szerves anyag pótlást jelentenek, a gyökerek hálózata, valamint az ahhoz kapcsolódó gombafonalak és baktériumkolóniák anyagcseretermékei segítenek összetartani a talajt és talán növelik a vízmegtartó képességét. Éppen ezért nem is biztos, hogy jövő tavasszal felásom az egész kertet. Idén néhán sor paradicsommal kipróbáltam azt, hogy csak a palánták helyén ástam kis gödröket, amibe komposztos föld került, és abba a palánták, de a paradicsomtövek és a sorok között meghagytam a természetes növényzetet (főként kövér porcsin, herefélék, különféle pázsitfüvek és gyomnövények), amelyeket rendszeresen nyírtam (viszont a parlagfüvet és a királydinnyét mindenhonnan kihúzgáltam).

A tapasztalatok: a termés kb. ugyanannyi volt, mint a felásott földbe ültett paradicsomtövek esetében, de észrevehetően kevesebbett kellett locsolni őket.


Viszont kíváncsi lennék, hogy mások tapasztalatai alapján vannak-e ennek a módszernek hátulütői.

tegnap 21:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!