Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fikus Retusa fajta bonsai...

Fikus Retusa fajta bonsai födljével mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egy hete kaptam barátnőmtől a kérdésben említett bonsai-t. Pénteken érkezett meg és akkor, ahogy az oldal javasolta lett megöntözve (barátnőm mamája öntözte, nem voltam ott nem tudom hogy áztatással-e, de nem valószínű) a lényeg, hogy azóta is nedves a földje nem öntöztem egész héten. Ma vettem észre, hogy elkezdett a föld felszíne penészedni. Mit tudok tenni ilyenkor? Új hajtásokat hoz a lombján, nincs ültetés időszak sem. Ha nincs ültetés időszakban, akkor is at lehet ültetni? Mindenképpen csak ez segít rajta? Fontos nekem ez a fa, szeretném ha nem lenne baja :(

A cserepe tipikus bonsai szögletes cserép és két sarkában halványan ugyan de látni hogy fehéres a föld felszíne, szóval még nagyon az elején van. Köszönöm előre aki tudna nekem segíteni 🥺



szept. 12. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy penész, nem pedig a vízből történt ásványianyag-kiválás?

Egy öntözéstől nem lesz ez se, meg penész se.

Hagyd kiszáradni kellőképpen (a felszín teljesen száraz legyen, lentebb meg minimális mértékben nedves). Ha penész, akkor az ilyen tartásnál, a rendszeres kiszáradás következtében el fog pusztulni.

Nem kizárt, de valószínűtlen, hogy át kelljen ültetni. Ha esetleg a növényen is látható lesz valami károsodás, akkor ültesd át.

Nem mérsékelt övi növény, ami csak nyáron nőne, hanem egész évben folyamatosan fejlődik, ha megvannak hozzá a feltételek. Ebből adódóan, egész évben bármikor lehet ültetni, ha nem hideg helyen tartod, hanem van legalább 21-22 fok, és még a nap is besüt.

Egyes helyeken azt írják, hogy nem fényigényes, de ennek ne dőlj be. Ezek az oldalak fényigényességen valószínűleg azt értik, ha üvegházban van egy növény, és 4 oldalról kapja a fényt. Ilyet valóban nem igényel, de mindenképpen ablak közelében legyen, és lehetőleg még közvetlen napot is kapjon.

szept. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen fikszen penész:

[link]


[link]


Képen nem lászik de a halvány fehér rész bolyhoz, mintha köd lenne.


Najó de amíg éppen kiszárad, nem károsodik tőle a fa? vagy nem fog berohadni a gyökere?


Fény szempontból jó helyen van, azzal nincs gond, de 2 levele van ami elkezdett sárgulni (hálistennek egyenlőre még csak 2 össz-vissz)

De van összesen 3 levele, amin van egy barna folt (ezek már akkor rajta voltak amikor megérkezett a futárral) és pont az a 2 a 3-ból kezdett el sárgulni, amin a barna folt van. Van összefüggése a sárguláshoz a barna foltnak? ezt mivel javíthatom?


[link]

[link]


Itt az egész lomb: összességében tök jól van tele van új hajtásokkal (világosabb levelek), csak ez a 3 aggaszt, hogy valami nem jó és elterjed..

[link]

szept. 14. 09:31
 3/3 anonim ***** válasza:

A penészedéshez főleg két dolog szükséges: szerves anyag, amin megtelepszik, és víz. Penész esetén az szokott lenni a legfőbb tanács, hogy tartsuk sokat szárazon a felszínt. De ennyire lapos cserép (azaz, kevés föld) esetén elég nehéz ezt megtenni, mert nagyjából egyszerre szárad a felszín meg az alsó rész. (Normál cserép esetén még bőven van víz alul, mikor a felszín már száraz.) Emiatt igazából nem is tudok jobbat tanácsolni, csak hogy próbáld annyira ritkítani az öntözést, amennyire a növény elbírja. Ha kókad, akkor nyilván öntözni kell, de inkább ritkábban többet, mint gyakran keveset.

Átültetést is szoktak javasolni, de annál is valamennyi földnek a gyökereken kellene maradni, ebben az esetben pedig egyszerűen nincs mit leszedni, mert olyan kevés az ültetőközeg, hogy mind tele van gyökérrel, azt meg nem kellene bántani. A gombaölőszerek pedig a penészgombák ellen többnyire nem hatnak, nem tudom, létezik-e bármi szer, ami jó lenne.

A sárga levelek elöregedett levelek, de valószínűleg valami élettani probléma miatt sárgultak meg. Pl. kevés a tápanyag, és az új levelek tápanyagát fedezi a növény a régiekből. Ezt óvatos tápoldatozással lehet megoldani, alacsony nitrogéntartalmú tápoldattal.

A fekete folt a képen nem tűnik betegségnek, szerintem valami élettani okra vezethető vissza, talán egy permetszer összegyűlt és besűrűsödött ott, amiatt halt el foltban a levél, még a termelőnél.

szept. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!