Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet az oka, hogy a...

Mi lehet az oka, hogy a pénzfa levelei lehullanak? Látszólag egészséges szép zöld levelek. Decemberben került hozzánk, tavaszig 2 hetente locsoltuk, semmi baja nem volt. Ahogy jött a jó idő és a meleg, hetente locsoljuk. Mára lehullott az egész.

Figyelt kérdés
Ugyan ott van elejétől fogva, nem éri közvetlen napfény, de világos helyen van. Az ágak vége élénk zöld, a lehullott levelek húsosak és élénk zöldek voltak.

#Pénzfa levele hullik
aug. 27. 17:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi az a pénzfa, egy fotó jó lenne, a neten többféle növény van ezen a néven.
aug. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom hogy lehet ide fotót feltölteni…

Crassula Ovata a virág neve, de Fat Lady-nek, Majom fának is nevezik.

aug. 27. 23:41
 3/20 anonim ***** válasza:

Totálisan rossz tartás, fényhiány, kirothadás.

Télen hűvös, világos helyen kellett volna tartani (0-15 fok közt), és egyáltalán nem öntözni.

Tavasszal átrakni még világosabb, állandóan napos helyre, és 2-4 hetente öntözni.

aug. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Felénk lassan minden fa hullajtja a levelét.Aszály van és nagy meleg a természetes esőt ilyen hosszú ideig nem lehet locsolással kiváltani.
aug. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%

4-es: a "pénzfa" NEM FA!, hanem egy szukkulens növény.

Nyáron teljes napon kellene tartani, ritkán . max egyszer egy héten öntözni, télen 5-10 fok közötti, világos helyre tenni és egyáltalán nem öntözni.

aug. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Meg lehet még menteni ilyen állapotban, hogy lehullottak a levelei?

Sajnos ahány helyen olvastam a tartásáról, annyi féle öntözést ajánlottak. Valahol 2 naponta, valahol hetente írták a nyári locsolást.

Most kitettük a folyosóra, ahol jobban éri a napsütés. Remélem magához fog térni.

aug. 29. 00:38
 7/20 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy életben marad, ha csak a hajszálgyökerek pusztultak el.

Pár fotó nem ártana. Felrakod valami képmegosztó oldalra, és utána a képet ide linkeled.

Pl. itt Choose:

[link]

aug. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

[link]


Remélem jól csináltam.

Nagyon köszönöm a segítséget!

aug. 29. 11:47
 9/20 anonim ***** válasza:

Hű, a bödön az nagyon gyanús. Ezért volt hasznos a fotó. Nem lehet, hogy a víz megállt a cserép alatt, öntözés után? A vízben állás egy ilyen szárazsághoz alkalmazkodott pozsgás növény esetében nagy gondot tud okozni. Ezért érdemes simán csak egy műanyag tányért alárakni, mert abban látod, ha víz áll, és le tudod önteni.

Próbáld megmozgatni a növény törzsét, hogy fixen áll-e, vagy a kezedben marad. Szerintem nem rothadt el, csak a vízfelvevő gyökerek, de majd elválik.

(Én most a nyáron is csak havonta öntözöm. Lehetne gyakrabban is, de így is bírja, és egészséges, nagy. Lehet, hogy idén télen már virágozni is fog.

aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Tegnap néztem, a kaspó száraz alatta, a föld a tetején száraz, alul a lyukaknál tapintva nedves.

Érdemes esetleg átültetni?

Vagy csak hagyjam békén és egy hónap múlva locsoljam?

Amúgy egyszerre kb. 1dl vizet szoktam neki adni eddig a nyári időszakban hetente. Az a fura, hogy télen gyönyörű volt.

aug. 29. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!