Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tíz gyümölcsfás kertet kell...

Tíz gyümölcsfás kertet kell gondoznom. Milyen kézi permetezőt javasoltok?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék egyszerhasználatosat bevásárolni. Fontos a pótalkatrész elérhetőség, tömítések, permetezőszár hosszabbító. Számotokra mi vált be?

aug. 26. 06:31
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Vegyed a klasszikus nagyapa-félét. Túlél téged.


[link]

aug. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én inkább az olcsó kínait preferálom. (Arra se mernék megesküdni, hogy a "magyart" nem Kínában gyártják.)

Régen a hagyományos magyar volt nekem is, állandóan valami baj volt vele. A fémgolyók elkoptak gyorsan, aztán kitalálták a porcelángolyót, az meg a bronz (réz?) üléket szabálytalanra koptatta, így már nem tartotta a nyomást. Vehettem volna újat hozzá két kínai permetező árán, de nem vettem.

Ez a kínai rengeteg márkanéven kapható, mind ugyanaz gyakorlatilag:

[link]

Piacon is 7 E körül van, tavasszal a Tesco-ban is akcióban, vagy rendelni is lehet.

Az utolsó cseppeket is kinyomja a tartályból, a magyar új korában is csak nehézségek árán volt erre hajlandó.

Harmada súlyú, mint a magyar. Nem a cipelésnél lényeg ez, hanem mikor kimosod gyomirtó vagy réz után, és fordítgatod, meg rázod fejjel lefelé.

Amelyik a szülői háznál van, az már tizenéves, és még mindig tökéletes.

Amivel viszont baj szokott lenni, az a markolat gumigyűrűje, engedi a levet már 2 év után. Nem nagy munka kicserélni amúgy, 5 perc elsőre, amikor még nem ismered. Adnak tartalék gyűrűt is. Ezzel egyből menj el szaküzletbe, ahol árulnak O-gyűrűt (nálunk a csapágyboltban), és kérj ugyanilyet 5 db-ot. (Nem pénz, valószínűleg 10-20 Ft darabja.) A méret fontos, tized mm pontosságra kell mérni, ezért ne te mérd.

Alkatrészt nem nagyon lehet venni szerintem, de nem is fontos. Ha egyszer majd tönkremegy, veszel újat, olcsóbban, mint alkatrészt a magyarhoz. Markolatot lehet venni ilyen 1700 Ft körül, ha szükséges esetleg.

Hosszabbító cső nincs hozzá külön, de ugyanolyan 10-es, mint a magyaré. Arról lefűrészeled a csatlakozásokat, átrakod rá a rövid cső szorítóit, és mehet a permetezés. Vagy alumíniumcsöveket árusító boltban is van 10-es cső, csak gyengébb, könnyebben hajlik. Viszont 3 m-eset is lehet venni, nem csak 2 m-est. (A rövid cső, amit adnak bármilyen géphez, az teljesen felesleges, még zöldség permetezésénél se a lábadat akarod permetezni.)

aug. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na, pont most dobtak be egy szórólapot, ilyen alkalmi árulósok.

1499 Ft kompletten egy flexibilis cső csatlakozókkal, markolat, merev cső, szórófej. Lehet, veszek is egyet, tartaléknak, hátha a két gép egyikénél tönkremegy valami.

aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most van Hyundai az Obiban 6299-ért.
szept. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
szept. 1. 17:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!