Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kerítés melletti gaz lenyírá...

Zigó László kérdése:

A kerítés melletti gaz lenyírásához milyen fűkaszát vegyek? Tapasztalatok érdekelnek.

Figyelt kérdés

júl. 27. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Shtil
júl. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Könnyűt.

Kaptunk egy fűkaszát ajándékba, hogy a hasonló keskenyebb helyeken ne kézzel kelljen a gazt kiszedni, rövidebbre vágni ahová a fűnyíró nem fér be. Sajnos az ajándék túl jó lett, az egyszerű, könnyű fűkasza helyett kaptunk egy ipari méretűt. Még a férjem is nehezen tudja megtartani, ezért senki más nem tudja használni. Mivel nehéz, pont ott nem lehet vele jól dolgozni ahol kicsi a hely - így ő se használja.

Van egy szuper fűkaszánk és ott áll 2 éve a garázsban, mert pont arra nem alkalmas amire nekünk kellene. Mivel ajándék, eladni nem illik, mivel van fűkaszánk, másikat nem veszünk.

Az első, hogy azt nézd meg mennyit használnád és hol, ehhez szabd azt is mennyi pénzt adsz ki rá és milyen erős. Ha csak pár alkalommal kell a saját kerítésed mellett pár méteren lenyírnod a gazt, akkor legyen egy egyszerű, könnyű, olcsó fűkasza, nem a márka számít.

júl. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hogy definiálnád azt, hogy "gaz"?

Ha csak valami kisebb fű vagy gyom, akkor nem érdemes fűkaszát venni, hanem elég egy szegélynyíró. Azért ne nagyon kis teljesítményűt vegyél, mert azzal csak szenvedsz. A levágandó dolog méretéhez kell igazítani a teljesítményt. Ezt mi nem tudhatjuk, konkrétan mit, és milyen mennyiségben szeretnél levágni.

Ha nem túl hosszú a kerítés, és otthon van, nem a hobbitelken (tehát van áram), akkor érdemes elektromost venni. Ha nincs áram, vagy nagyon messzire kellene húzgálni a vezetéket, akkor érdemes benzinest.

Akkusat csak akkor vegyél, ha tudod rendszeresen töltögetni. Főleg az olcsóbbak akkujára az jellemző, hogy ha nem töltöd fel legalább 1-2 havonta, akkor a mélykisülés állapotába kerül, és lehet újat venni.

Ha tényleg nagy gazról van szó, akkor meg piacon vedd meg a legolcsóbb benzines fűkaszát (pl. Fieldmann), mert újonnan az is jól dolgozik, és nem akarod annyit használni, hogy tönkremenjen.

júl. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ahány ház, annyi igény. A lényeg, hogy ne késessel próbáld levágni, mert az első nyírás után csorbul a pengéje és többet nem használod. Ha pedig damilos, akkor milyen hosszra kell, akarsz-e kábelt húzogatni, vagy inkább "tankolod", esetleg elég lehet-e egy akksis szegélynyíró, stb.

Egyébként nekünk egy Hecht van (benzines fűkasza), a férjem 2000 nm-t nyír vele már második éve (dróthálós kerítés van körben) és megvan vele elégedve ár-érték arányban.

2-es, ezért nem fogadunk el ilyesmit ajándékba, pláne ha az valakinek a levetett cucca. Mindig szólaljon meg a vészcsengő, hogy ő vajon miért "vetette le"? :D

Egyébként a mellényúlás szerintem természetes, mi magunknak vettünk össze mindent, de már az első szezon után volt olyan, amit megbántunk. A puding próbája az evés. Ahogy az ember egyre inkább benne van, úgy látja mire is lenne igénye.

júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2

Adjátok nekem azt a szuper kaszát, veszek helyette egy vadiúj szegélynyírót, ami könnyű. :)

Na de komolyan, miért nem lehet eladni, ha nem bírtok vele? Akitől kaptátok, az rendszeresen ellenőrzi, megvan-e még? Ha egyszer olyan udvariatlan valaki, hogy nem kérdezi meg, milyent akartok, akkor ti is lehettek olyan udvariatlanok, hogy eladjátok. Főleg akkor, ha úgyse fogja megtudni soha. (Nem tudom amúgy, milyen gép lehet az, ill. milyen a férjed. Én is csak 68 kg vagyok, de szoktam 3 LE feletti kaszákat használni, gond nélkül. Egy kis ügyességgel bármit körül lehet ezekkel nyírni gond nélkül, ha tudjuk, hogyan kell.)

júl. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kb. 50 m kerítés melletti gaz vágásáról lenne szó,mivel a kerekes fűnyíróval nem férek hozzá.
júl. 29. 08:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Ahhoz szerintem elég egy elektromos fűkasza is. Hogy akkus, vagy "madzagos", az rajtad múlik.
júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mi a vélemény a Hitmann ill. a Flimke szegélynyíróról?
júl. 30. 08:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Linkeld, hogy konkrétan melyikre gondolsz.
júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Linkelni nem tudom,mert nem értek hozzá.Flinke FK-EKS-3030,Hitmann HT-BGT-1532R.
aug. 1. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!