Kezdőoldal » Otthon » Kert » Felszedéskor kicsírázott...

Felszedéskor kicsírázott krumplit még lehet tárolni pár hétig?

Figyelt kérdés
Most szedtem fel a sárga húsú Milva krumplit, még 3 hónapot sem vártam szóval nem voltak túl sokáig a földben mégis több mint a fele már csírát növesztett 1-2 helyen. Gondot okoz ez tárolás szempontjából? Olyan sokáig úgyse maradna meg max néhány hétig.
júl. 23. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
A csirákat le kell törni.
júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1-es írta, de ha zöld is lenne, akkor dobd ki, vagy alaposan vágd le róla a zöld részeket, mert az mérgező.
júl. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem zöld a földből vettem ki. Csak a nagy mennyiségű eső miatt amit az elmúlt héten kapott elkezdett kicsirázni.
júl. 23. 12:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor csírázd le, és igyekezzetek elfogyasztani, mert a sok víz miatt kevésbé áll el.
júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, a minősége romlik, mert a csíránál ki kell kanyarítani hámozáskor, és kevésbé áll el, de pár hónapig simán elvan. Persze, le kell csírázni, mert a csírák sokat párologtatnak, meg fog fonnyadni.

A krumplit nem szabad talajban tárolni, mert jó eséllyel így jár. Még azt se érdemes megvárni, hogy teljesen elszáradjon a szára.

Amint a szárak teteje száraz, az alja meg sárga (de még nem száraz), már kell is kiszedni, hogy megelőzzük a kicsírázást. Így legalább, ameddig nincs elszáradva, pontosan látjuk, hogy hol a tő közepe, nem szúrunk bele az ásóval. Arra sincs törvény, hogy egyszerre kell kiszedni az egész táblát. Én olyan 4-5 naponta végigmegyek az egészen, és aminek már csak a szára alja sárga, a teteje száraz, azt ásom kifelé. Aztán pár hetet tároljuk árnyékos, nem forró és nem hideg helyen, hogy az esetleges sebek beforrjanak, és így sokáig minőségromlás nélkül elállnak. (Napon tárolva bezöldül.)

júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!