Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretnem kerdezni, hogy a...

Husika3 kérdése:

Szeretnem kerdezni, hogy a gyumolcs palinka kifozese utan maradt vizes anyagot higitva hasznalhatom e a kertben tapoldatozasra?

Figyelt kérdés

júl. 22. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze
júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerves anyag, vagyis semmilyen növény nem tudja felvenni. (Ugye, általános iskolás tananyag, hogy a növények kizárólag szervetlen anyagot képesek felvenni, ellentétben az állatokkal és gombákkal.)

Ha kis mennyiségben hígítás nélkül szétöntözöd a kertben a felszínen, a gyökerektől távol, netán be is rotázod (hogy ne legyen büdös a környéken), akkor nem túl sok idő alatt lebomlik szervetlenné, és hasznosul. Ha előbb nem, akkor jövőre. De az öntözéssel a gyökerekhez juttatni nem jó ötlet. A növény nem tudja felvenni, ugye, viszont meg tud penészedni, rothadni, és ha ez rothadás körbevesz egy gyökeret, az elhal.

Én azt csinálnám, hogy ahol kiürültek részek (pl. hagyma ki lett szedve), ott végigöntözném, várnék egy napot, hogy a víz nagyja elpárologjon, és nekiengedném a rotát. (Azt úgyis kell a gyomok miatt.) Ott nem tud bajt okozni, tavaszig meg le fog bomlani hasznos szervetlen tápanyagokká.

júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
#2 Szerintem a tisztázás utáni vízte gondol
júl. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az alszeszből visszamaradt "víz" az semmire nem jó. A kifőzött cefrét meg én a helyedben a komposztra önteném. Ha nincs, csinálj.
júl. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Novényre inkább ne.

Egyébként vissza szoktam önteni a következő cefrére

A végén lefolyóba megy.

júl. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Semmi baja nem lesz tőle egyébként a növényeknek, ha cefrének sem volt semmi baja. Én kiszoktam önteni a p....ba vagy a bokrok alá vagy csak a fűre, bárhová. Ki még nem pusztult tőle semmi, fű még nem égett ki tőle, de nézd, ahogy a lábvízzel sem kell feltétlen kezdeni valamit, mittomén még a budit leöntöm vele, mert azzal spórolok 100Ft-ot havi szinten, úgy ezzel sem. Hűtővizet, miután kihűlt ellehet locsolni, annak van értelme.
júl. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senior Séf ***** válasza:
Mehet a kertre, de jobb, ha be is dolgozod a talajba.
júl. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Komposzttal, vagy kerti földdel keverd el, majd minimum pár hét pihentetés után bedolgozhatod a talajba. Mondjuk az őszi talajmunkáknál.
júl. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!