Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nyáron mikor szoktatok locsolni?

Nyáron mikor szoktatok locsolni?

Figyelt kérdés

Ha már árnyékban vannak a növények (műanyag ládákban), de még mindig 30fok körül van a hőmérséklet akkor a 17.30-18.00 kezdési időpont okés?

(a kora reggeli locsolás most nem opció, ezért inkább a délutáni időszak a kérdés)



júl. 9. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Lehetőleg ne süsse telibe a nap a növényeket, akkor. Időnként még 5-6kor is süt ezerrel, akkor is locsolok.

Fóliázva van, így nem párolog alóla olyan könnyen.

júl. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Noren1989 ***** válasza:
82%
Késő este.
júl. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Én 19:00 előtt nem szoktam neki állni.

De attól függ mit szeretnél locsolni, fák tövéhez már mehet előbb is.

júl. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Reggel.
júl. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Mihelyt kókad, azonnal locsolom.
júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Hány fokos lehet a víz?

Ha a növény és a víz hőmérséklete közt 20 foknál kisebb a különbség, az nem szokott gondot okozni. 15 foknál kisebb különbség meg még érzékeny növényeket se bánthat.

Ha ládás növényekről van szó, nem kellhet sok víz. Kirakod pl. vödörben a napra a vizet, hogy az is felmelegedjen, és akkor akár délben is öntözhetsz.

júl. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Este 7 körül szoktam locsolni minden növényt függetlenül attól, hogy süti-e még a nap, vagy sem.
júl. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Este,csak ekkor van rá idő.
júl. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Én mindig reggel. Részben nem kap sokkot a növény a jóval hidegebb víztől, másrészt egész éjjel nem áll a víz a növények levelén, szárán és kisebb a gombabetegség támadás veszélye. Hozzá kell tennem: szórófejjel locsolok, gondolom a csepegtető öntözés más kategória, azt nem ismerem.
júl. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!