Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért gyenge/lankad a futóka...

Miért gyenge/lankad a futóka levele?

Figyelt kérdés

Van 3 szép tarka szobai futókám, de átültettem őket és lankadnak a levelei :( Nem sárgulnak, nem barnulnak, csak gengék lettek.

Mi okozhatja ezt?



júl. 5. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az átültetés. Néhány nap alatt helyrejönnek (ha nem nyírtad ki a gyökereket).
júl. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Neeem, azokra nagyon vigyáztam :D Köszönöm! :)
júl. 5. 17:56
 3/8 anonim ***** válasza:
várj még egy hetet és ha nem javul, akkor érdemes tápoldatozni őket egy picit.
júl. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tápoldatozni beteg gyökerű növényt soha nem szabad.

Leszedted a földet a gyökerekről, vagy egy az egyben tetted át nagyobb cserépbe?

júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt mondta hogy vigyázott a gyökerekre és nem azonnal kell ezt csinálni, hanem majd ha magához tér valamennyire. Azt se értem miért ne lehetne beteg gyökerű növényt tápoldatozni.
júl. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt én sem értem teljesen, de a beteg gyökereket nem is tenném át új cserépbe az egészségesekkel :)

Ami maradt hajszálgyökereken föld, az jött velük, nem pödörgettem le teljesen, csak amennyire kell és mentek az új földbe. Öntözni sem szoktam azonnal az újonnan ültetett virágokat, csak másnap.

Egyelőre ugyanúgy vannak, talán picit jobb. De akkor még várok, köszönöm mindenkinek! :)

júl. 6. 16:08
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

6

"nem pödörgettem le teljesen, csak amennyire kell"

Semennyire nem kell. Csak ha valami komoly gond merült fel a talajjal. Szóval, ha nem egy az egyben raktad át a régi földdel együtt a gyökereket, akkor az teljesen várható, hogy megnyekken ilyenkor a növény. Sok növény ilyenkor komolyan károsodik, de ez egy túlélő típusú, egy darabig kisebb leveleket fog hozni, meg vékonyabb hajtást, meg ledobál egy csomó régebbi levelet, de azért túléli.

5

Mint láthatod, mégse vigyázott a gyökerekre. Ha leszedi róluk a földet, az durva károsítás.

És azért nem szabad az ilyen módon károsodott gyökereket tápoldatozni, mert nehezen tudják felvenni a tápoldatban lévő dolgokat, és erősen lassul a begyökeresedés folyamata. Akár még gyökérpusztulást is okozhat a tápoldatozás. De ezt rengeteg növényes oldalon is leírják.

júl. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Mint láthatod, mégse vigyázott a gyökerekre?" → Itt voltál?


"Semennyire nem kell, csak ha valami komoly gond merült fel a talajjal." → Elhasználta a földet, azt pótoltam, amit nem, az maradt. Ültettem már párszor virágot.


De köszönöm neked is.

júl. 7. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!