Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valahogy meg lehetne ölni az...

Valahogy meg lehetne ölni az összes növényt, ami feltör a földből a kertben?

Figyelt kérdés
Vettünk egy házat, aminek a kertje eléggé gondozatlan volt. Most, hogy jött a jóidő elindult a gaz meg parazita növény tenyészet és bújnak ki a földből. Van-e valami módszer, hogy addig, amíg lesz időnk a kertre figyelni (valszeg jövőre, most a ház a fontos) addig ne legyen teljes dzsungel a kert? Felásogatni meg kapálgatni eléggé időigényes, szóval jobb lenne ha valahogy el lehetne fojtani az egészet mondjuk.
júl. 4. 22:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Annyit, hogy van három bokor meg kettő fa (mogyoró, dió, galagonya), amit meg akarunk tartani, amúgy minden más növény az gaz a kertben jelenleg. Szóval nem biztos, hogy kémiailag szeretném irtani a dolgot.
júl. 4. 22:45
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha már méteres akkor le kell kaszálni, utána meg folyamatosan nyírni. Én pl. másfél-2 hetente nyírok, olyan gyorsan nő a fű is, gaz is. A gazokat ki kell huzogatni a földből gyökerestől vagy irtókapával és el kell égetni vagy a zöldhulladékos kukába tenni.

Aztán ősszel meg elő lehet készíteni a veteményest. Felásás, rotakapa, stb.

júl. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Galagonyából meg főzzetek teát meg csallánból.
júl. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem méteres, inkább kúszónövények vannak. Pl trombita folyondár az kezdi ellepni a kertet.

Ezért kértem segítséget, hogy ne kelljen kihúzgálni, kapálgatni egyesével, hanem van-e valami módja annak, hogy elfojtsam. Fűre láttam karton+komposzt kombót, de nem tudom, hogy ide is működne-e.

júl. 4. 23:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A karton működik. A lényeg, hogy leteszed a kartont, akkor nem kap fényt a növény, így a fotoszintézis nem megy végbe. Célszerű letenni, majd 2 hét múlva pár napra felvenni a kartont hogy erőre kapjon a növény, majd megint kartont rá. Így a gyenge, serkenő gyökérzet is elhal pár ilyen alkalom után. Azután ha kell a kert, fogod, és ásóval/rotával a foszló kartont beforgatod a földbe.
júl. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Glifozát tartalmú szerrel lepermetezed az mindent kivisz.
júl. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os, a fákat nem bántaná?
júl. 5. 14:50
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az erősen növekvő hajtások felnyomják a kartont, némelyik át is lyukasztja, ha a papír elázott. De hát sokszáz m2 kartont egyébként is honnan akarsz venni? És utána mit akarsz csinálni vele? Vagy ha valami vicces kedvű hülyegyerek felgyújtja az egész udvart?

Rengeteg olyan növény van, aminek semmit nem jelent a kihúzás, mert mélyen van a gyökere, és utána ugyanúgy kihajt.

A glifozát mindent kivisz, de lehet azért ésszel használni. Talajra kerülve hatását veszti, csak zöld növényi részen, ill. vágáson keresztül szívódik fel. A fákat felnyesed, hogy 1 m alatt ne legyen levelük (lehetőleg inkább még magasabban), a bokrok alját meg nejlonnal vagy kartonnal bekeríted, hogy ne érje a gyomirtó.

Hagyd megnőni a kiirtandó növényeket, hogy nagyobb legyen a felvevő felület. Az egyszikű növényeket, valamint a magról kelő kétszikűeket 2% is kiviszi, de pl. a trombitafolyondárhoz, meg sok évelő kétszikű gyomhoz kell az 5% és a két irányból való szórás, hogy egyszeri alkalommal sikert érj el. Plusz még tapadásfokozót is használj. És 25 fok alatti hőmérsékleten permetezz, amikor nagyjából szélcsend van.

Arra is figyelj, hogy a szomszédba ne vigye át a gyomirtót a szél, mert a leendő szomszédod esetleg ideges lesz, ha a szép gyepét, vagy a málnabokrát kinyírod. Én ilyen esetben kétszerre szoktam gyomirtózni, amire rávinné a szél, azt a részt kihagyom, aztán ha legközelebb a másik irányból fúj, majd akkor megcsinálom. Veszélyes helyeken kis nyomással szórom, hogy a permetező ne porlasszon annyira, mert az apró szemcse jobban elsodródik.

júl. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Munkából tudnék hozni kartonokat, mindennap dobjuk ki őket halomszámra mivel abban jön az áru. Meg nem olyan nagy a kert sem. De ha azt mondod, hogy ez a gyomírtó verzió jobb lenne, akkor utána nézek ennek. Van valami oka, hogy 25 fok alatt kell csinálni? Csak azért kérdezem, mert ahogy mostanában megy az időjárás, egyhamar nem lesz 25 fok megint.

Érdekes módon a legtöbb növény a kert közepén van és az egyik oldalon a szomszéd teljesen felújít így az ő kertje is halott jelenleg, szóval szerencsés vagyok ilyen szempontból, hogy nem fog éjszaka késsel állni felettem a szomszéd mert kinyírtam a kertjét. De mindenképp figyelek rá, mert a másik oldalon viszont szép a kertje a szomszédnak. Köszi a figyelmeztetést.

júl. 5. 16:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt sehol nem írják, se a gyártók, se szakmai oldalon, csak saját tapasztalat, néhányszor megszopattam magam. 30+ fokban, napon, nagy dózisnál megégnek a növények a szer hatására, és nem veszik fel a hatóanyagot. 30 fokon, borongós időben jó, vagy kb. 25 fokig napon is. Pár fok talán még nem számít, de minél melegebb van, annál jobban nő a veszély. Reggelente azért még hűvösebb van. Ha nem elég nagyok a kiirtandó növények, akkor még várni is kell valameddig.
júl. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!