Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van 3 dinnye palántám amin...

Van 3 dinnye palántám amin már van is 1-1 dinnye de mindegyiknek van több olyan szára ami fut a világba egymásra ránőve. Ezeket le lehet vágni hogy ne vegye el az energiát a dinnyétől?.. mert az egyik olyan mintha megállt volna a növésben.

Figyelt kérdés

júl. 2. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
júl. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A dinnyét a levelek fogják nagyra növeszteni. Ugye, a levelek állítják elő azokat a szénvegyületeket, amikből a termés lesz. A folyamatot úgy hívják, hogy fotoszintézis. (A gyökerek csak a vizet biztosítják a termés számára, valamint pár gramm ásványi anyagot.)

Tehát minél több levél jut egy termésre, annál nagyobbra fog nőni. Lehet, hogy azért nem nő, mert az eddigi levelek ennyit bírtak. De leáll a növekedés akkor is, ha már megkezdődött az érés (bármekkora méretnél), vagy ha valami élettani probléma miatt a növény el akarja rúgni a termést, vagy ha nincs elég mélyen felásva/szántva a föld, és emiatt nem tud elég erősen fejlődni a növény, vagy ha nagyobb növények (pl. fák, bokrok) vannak a közelében, amik elszedik alóla a vizet és tápanyagot, vagy ha túl sok termés van egy növényen (ez esetben is kevés levél jut egy termésre). Pár fotó alapján többet lehetne mondani.

júl. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ilyen



[link]

júl. 4. 05:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Jól tippeltem, ez rettentő kevés levél egy dinnye kineveléséhez. Kb. amennyi levél az összesen együtt van, annyi kellene egyetlen szép nagy dinnyéhez.

Plusz még ott van a szőlő is, aminek a gyökerei a dinnye alá mennek, és elszednek tőle mindent.

Lehet, hogy fel sincs ásva elég mélyen a föld, meg lehet, hogy tápanyag-utánpótlás se történt. Ha ekkorák maradnak a dinnyék, de beérnek a körülmények ellenére, annak örülni kell.

júl. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Felástam+trágya is volt.


Ennyi levél nőtt alapból.


Ez elvileg Sugar Baby fajtájú.


A hely az kicsi tudom, most vetettem először.

júl. 4. 07:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor talán későn lett ültetve, azért nem nőtt rendesen.

Lehet, hogy az első terméseket le kellett volna szedni, hogy legyen elég levél, mire nekifog termést nevelni.

júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Magról lett vetve.
júl. 4. 20:52
 8/8 A kérdező kommentje:
Hamarabb nem vethettem el mert még hideg volt. Igazából ez az első próbálkozásom, örülök hogy egyáltalán kikelt😁
júl. 4. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!