Kezdőoldal » Otthon » Kert » Datolyaszilvának (kaki szilván...

Datolyaszilvának (kaki szilvának) milyen íze van? Érdemes ültetni?

Figyelt kérdés
Még sosem ettem.
jún. 28. 07:50
 1/2 anonim válasza:

Datolya íze van szilva állaggal.

Szerintem nem finom, nagyon száraz. Az ettől lédúsabb gyümölcsöket szeretem.


De miért nem veszel egyet a szupermarketben 200forintért, mielőtt fölöslegesen elülteted, aztán nem is szereted...

jún. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem száraz. Én datolyaízt se éreztem még soha...

Igazából, semmi máshoz nem tudom hasonlítani. Vannak fáim, nem érnek annyit, mint egy tőke szőlő. Egy haszna van, választékbővítő fajta, saját gyümölcs van a fagyok után is, az alma és a naspolya mellett. Aszalva elég jó, csak hasmenést okoz, ha sokat eszik az ember.

Az a baj, hogy boltban, mint kb. mindent más gyümölcsből is, csak totál éretlent lehet venni. A teljesen érett datolyaszilva üvegszerű kinézetű, mint a túlérett őszibarack. De már előtte is ehető, amikor még csak rendesen érett őszibarackszerű. Az íze persze messze elmarad a barack mögött.

Ha veszel egyet, tedd be a fagyasztóba, és kiengedés után kissé hasonlít az érett gyümölcs ízére és állagára. Ha szerencséd van, és csak 1 hónappal szedték le korábban, mint kellett volna...

jún. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!