Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tuja mennyi idő alatt gyökerez...

Tuja mennyi idő alatt gyökerezik ki?

Figyelt kérdés
Gyökereztetni szeretnék tuját. Hogyan érdemes ezt megtenni ? Levágok egy kisebb ágat a nagy tujáról utána áztassam vízbe ? Vagy ültessem egyből földbe? Ha ezek közül egyik megtörtént utána mennyi idő után lesz gyökere ?

jún. 22. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Kb 2 hét után tudod őket cserépbe ültetni. Viszont számíts arra, hogy a kikelt tuja kb 7-8 év múlva fogja elérni az 1 métert.
jún. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vízbe áztatni? Nem vagy te mosómedve.

Olyan ágat vágj, hogy a levélzet kb. egy férfitenyér fele legyen (mondjuk, 8 cm átmérő), vagy ahogy sikerül. 15-20 cm csupasz ág legyen a levelek alatt.

Felásott földbe ledugod, jól beöntözöd. Utána már elég akkor öntözni, ha a föld száradni kezd. (Nem a felszín.) Nem szabad túlöntözni. Teszel rá egy befőttes üveget. Elvágott PET-palack is jó, csak azt rögzíteni kell, hogy el ne vigye a szél. Ha tavasszal csinálnád, nem volna fontos a borítás, de nyáron már igen. Emiatt nap nem nagyon érheti, csak reggel meg estefelé, hogy ne főjön meg az üveg alatt. De azért ne legyen nagyon sötét az árnyék, mert fény nélkül semmi nem él meg.

Én tavasszal szoktam így szaporítani, következő tavaszra jó gyökeres. Nyáron szaporítva nem sok gyökere lesz tavaszig, de valamennyi biztos. (Lehet júliusban is szaporítani, utánanéztem.)

De lehet, hogy nem érdemes nekifogni, annyira elterjedt a boróka-tarkadíszbogár, hogy aki nem permetezi a tujáját, azét tönkreteszi. (Arról lehet felismerni a kártételt, hogy előbb ágak száradnak le, végül az egész. És ilyenkor jönnek az okosok, hogy a globális felmelegedés miatt száradt ki...)

jún. 27. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!