Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fű helyett vannak jól kinéző,...

Fű helyett vannak jól kinéző, de mégis kevés gondozást igénylő alternatívák? Ha igen, mik?

Figyelt kérdés

Nagymamám sajnos egyre kevesebbet tud a kertjével foglalkozni, de még szívesen kijárna a kertbe sétálni, levegőzni. A fű viszont foglalkozós, mert rendszeres locsolást, nyírást igényel és a melegben könnyen kiszárad, emellett gyomok is könnyen nőnek közötte.


Van esetleg olyan növény, amivel végigültetve szép hatást lehetne elérni, de mégsem kellene forma szerint heti kétszer nyírni, esetleg gyomokat sem nagyon engedné érvényesülni?


Én sajnos nem értek hozzá, de hallottam, hogy pl vörös és fehér here az ilyen.


Köszönöm előre is!



jún. 22. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az is megnő vagy 40 centisre (főleg a vörös, mert a fehéret 30 megállítja), szóval azt is nyírni kell.

De alapból azt is elég 2-3 hetente nyírni, mint a füvet, hogy ne legyen nagyon nagy. Ha azt akarod, hogy szép, kicsi, és tömött legyen, akkor hetente. Mint a füvet.

jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 L.. István ***** válasza:
A fűnél nincs jobb. Nem locsolom, semmit nem csinálok vele, de néha tényleg muszáj nyírni, azt nem tudod megúszni. Talajtakaró növényekre gondolsz valószínűleg, de nem lesz jobb.
jún. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, ami nem gyomosodik és nem nő, de lehet járni rajta.
jún. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dichondrát szokták még ajánlani fű helyett, állítólag nem nő magasra, és szívós, bírja a taposást is. Én nem próbáltam még, és elég vegyes véleményeket olvastam róla, de lehet, hogy egy próbát megér.
jún. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!