Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy cseréljem le az olajat a...

Hogy cseréljem le az olajat a fűnyíróban, ha az olajleeresztő csavar meg se mozdul?

Figyelt kérdés

A leeresztő csavar nem járható út, mert már le is sarkaltam.

Oldalra akarom dönteni, ahol betöltjük az olajat majd ott szépen kifolyik.

Ezzel csak az a baj, hogy nincs benzincsap. Meg üzemmelegen kellene kiönteni belőle az olajat.

Hidegen cseréljem le az olajat? Vagy ha járatom kicsit utána nem fog kigyulladni a fűnyíró a sok döntögetéstől? (olyan helyre megy a benzin ahova nem kellene például).


jún. 18. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

nincs mese, a csavart kell leszedni. Csavarlazítóval. Olajjal, melegítéssel, balmenetes kihajtóval, stb.

A többi nem járható mód. Ahol beöntöd, ott szar kiönteni, nem is folyik ki rendesen.

Vannak amúgy olajszivattyúk, már ha belemegy a csöve a beöntőnyílásba. Ideig óráig működik, de teljesen nem tudod kiszedni belőle ahogy kell.

jún. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy ki fogy a benzin,utána kiöntöd az olajat.Én is így csinálom.
jún. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
Mindíg úgy öntöm ki hidegen. Nem kell ezt túlgondolni.
jún. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy fűnyíró azért nem egy Ferrari, nem kell túl aggódni, ha benne marad a használt olaj 10-20%-a, attól még nem olyan, mintha ki se cserélted volna az olajat.

Aligha fog emiatt tönkre menni a motor. Előbb megy tönkre a fűnyírón minden más, és lesz gazdasági totálkáros a fűnyíró(kukaérett), mint hogy ettől legyen baja a motornak.

jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szinte minden megoldás jó amit előttem leírtak, lehetőleg benzinnel ne ötsd sem magadat sem az egész motort nyakon. Más kérdés hogy 1979 óta vagyok hasonló szakmában, olyan csavar nincs amit nem lehet kiszedni. (Bele való vagy rá való kulcs ütve, egyel túlméretes kulcs rá-vagy beleverve, speciális fogók,melegítés, anya ráhegesztés,kifúrás. STB.
jún. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem minden motoron van olajleeresztő csavar. Pl. a Honda motorokon nem jellemző egyáltalán. Ott csak azt lehet csinálni, hogy használat után azonnal kiönteni. (Nem szabad megvárni, hogy kihűljön, mert akkor az olajban úszó fémrészecskék is leülepednek, és elég nagy részük benne marad, vagyis adtunk a szrnak egy pofont.)

De valóban, olyan nincs, hogy nem lehet kiszedni. Nem csak villáskulcs van a világon. Nem tudom, hogy néz ki a tiéd, de így látatlanban én azt csinálnám, hogy kalapáccsal megütögetném a fejét, utána svédfogóval vagy vízpumpafogóval megindítanám, azokkal sima csövet is meg lehet fogni.

jún. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!