Kezdőoldal » Otthon » Kert » ChatGPT-gyanús zöldbab termesz...

ChatGPT-gyanús zöldbab termesztési tanácsok. Mennyire megbízhatók?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó: [link]


A ChatGPT által generált bullshit dumák stílusjegyeit vélem felfedezni benne. Vannak a szövegben további furcsaságok is (nem vagyok a téma szakértője, ezért lehet, hogy én tévedek):

1. A zöldmoszatok rendjébe sorolja

2. "előzetes csemetézésre is lehetőség van" (?)

3. 10 cm-es sortávolságot javasol

4. a zöldbab "karbantartása" WTF?

5. Leszedés, betakarítás helyett "begyűjtésről" ír.


Mit gondoltak, mennyire lehet megbízni ezekben a kertészeti tanácsokban? ChatGPT szöveg, vagy egy angol cikk igénytelen fordítása? Esetleg vannak benne további problémás részek is?



jún. 9. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
A ChatGPT nekem még nem tudott se hasznos tanácsokat,se segítséget adni.
jún. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy időben a Google tudáspanelei szerint volt minden növény és állat moszat.
jún. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes és értelmezhetetlen mondatok is vannak a cikkben.

Nagyjából 100%, hogy egy kerttel nem rendelkező angol blogger hozta össze az eredeti cikket, amit aztán géppel fordított le egy kerttel nem rendelkező magyar blogger, aki nem tudta értelmezni, ezért kijavítani se a leírt dolgokat.

A csemetézés palántázást akart jelenteni, főleg az északabbra fekvő brit vidékeken szokás palántázással és magasággyal megnyújtani a termesztési idényt. A magaságy, ugye, kicsi felület, és abba egymás hegyére-hátára ültetnek mindent a britek. Ők amúgy is erre vannak rákattanva, a dzsumbujos kertre (lásd Spektrum Home angol kertészkedős műsorait), ezért írnak itt 10 cm sortávot.

Aki nem ért hozzá, annak ez a cikk felejtős, mert nem tudja kiszűrni a sok hülyeséget.

jún. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Agrármérnök vagyok, szaktanácsadásokat is vállalok kisgazdáknál. Volt aki megpróbálkozott ilyenek alapján termeszteni (átvette a fiatal az idősebbtől a gazdaságot) és iszonyú károkat csinált az első évben, amit azóta is hozunk helyre folyamatosan.
jún. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
Ilyenről kár kérdezni chatgpt-t orszagonként is más a klíma.
jún. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!