Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkaszába jó a sima 95 ös...

Fűkaszába jó a sima 95 ös vagy 100 kell bele?

Figyelt kérdés

jún. 8. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Jó a sima 95-ös is, csak szezon végén járasd ki belőle,vagy az utolsó tankoláskor tegyél bele 100-ast mikor leteszed télre.
jún. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Inkább 100as
jún. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Nem olyan nagyon rég óta van 100.Ellőtte csak 95 volt a menő.A multban olyan is volt mikor a 92 es volt a menő.A Zsigulik ezzel üzemeltek.

Márkás Japán kaszám van,95 öst keverek neki.

jún. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Kínai Demon-om van, sose járattam ki belőle a benyát a 6 év alatt. Tavasszal rátöltöttem a régire és mentünk dolgozni. 100-ast elvétve látott.
jún. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Olyat kell bele tenni amit a kezelési utasítás ír, ezt nem kell túlbonyolítani.
jún. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget
jún. 9. 12:56
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Nekem abban a gondolatban összegződött, amit olvastam, majd tapasztaltam ezzel kapcsolatban, hogy jobb a 100-as, de messze nem annyival, amennyivel többet kilapátolsz rá, mire érződni kezd a különbség annyira, hogy előrehozzon egy esetleges javítást. Vagyis itt nem az olcsóbb a drágább, sokkal kisebb a különbség a várható többletköltségeknél, amit az olcsóbb okoz. Megint másképp: ha félretennéd a különbözetet, az első olyan hibánál, amiért a benzin is okolható, tudnál egy új kaszát venni. A hiba meg valószínűleg egy membránkészlet csere lenne 800 pénzért.

Üdítő kivétel lehet az az eset, amikor mol kút mellett laksz, és ott akarod tölteni a kannát. Náluk azért a 95-ös bármelyiknél feltűnően fosabb, fel nem tudom fogni, mi okból. Felnyitod a kannát hogy bekeverd, megcsap a benzinszag, és ilyen egyértelmű gázolajszag keveredik bele.

jún. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Zzzoli ***** válasza:
55%

Nem "kell" bele 100-as benya, ugyanis a sűrítési aránya a kertigépeknek akkora hogy a 95-ös benzin oktánszáma is megfelelő, nem fog detonálni.

Nekem van egy 25-éves Oleo-Mac bozótvágóm, ami sohasem látott 100-as benzint és javítanom sem kellett, tavaly cseréltem benne karbi membránt, üzemanyag csöveket és szűrőt. Nyilván csak házkörüli használatban van.

Ezzel nem lebeszélni akarlak a prémcsi üzemanyaról, mert van azért érv ami mellette szól.

A 100-as benya etanol tartalma kisebb, így kevesebb a hidrofób hatása, azaz a 95-ös a magasabb alkoholtartalom miatt a levegő nedvesség tartalmából több nedvességet tud megkötni.

Nyilván az üzemanyag tartálynak nem akkora a leszellőzése hogy nap mint nap több köbméter levegő megfordulna benne, de mégis képes azt a minimális nedvességet megkötni, ami esetlegesen az üzemanyagban beindítja bizonyos összetevők bomlását és ezt észre fogod venni az üzemanyag szagán.

Itt szezon és szezon között igen minimális nedvességtartalomról és bomlásról beszélünk, a gyakorlatban nem fogsz észrvenni semmit, nem fog kárt tenni a főtengely szimeringedben és egyéb alkatrészekben, de van esély rá hogy érezni fogod a benya illatán azt az ukrán benzinhez hasonló állott szagot.

Na a 100-as benzinnél ennyi idő alatt ez nem következik be és régebben a 95-nél sem volt ilyen, csak amióta az etanol tartalma közelíti a 10%-ot.

jún. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na igen, meg a prémium az prémium, sokkal gálánsabban adalékolják, gyakorlatilag képes átpucolni a motort ha úgy van. Nem mintha a kétüteműnél nagyon létkérdés lenne, de ha van annyi többlet a zsebben, vagy ha keveset használod és mindegy szinte, esetleg ha naponta több gép megy órákat és drágább a kiesés, akkor persze, hogy prémium megy bele.
jún. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van erről véleménye, de én a tapasztalatomat mondom el. 95-öset használtam évekig, nem volt vele különösebb gondom.Nem a kompresszió tűrés miatt, gondoltam, kipróbálom a 100-asat. Amit tapasztaltam: sokkal könnyebb indulás, karburátor membrán nem válik nyúlóssá, ragacsossá, karburátorban nincs üledék, szívató gumigyűrű nem mállik szét. Az árakról: Évente elhasználunk 4-5 liter benzint, évi 2000 forint veszteség, gondolom vállalható. Aki azt írta:"Nem olyan nagyon rég óta van 100.Ellőtte csak 95 volt a menő" igazad van, de azokban a benzinekben nem volt etil-alkohol.
jún. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!