Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az akkus fűnyíró ( 18V, 43 cm...

Az akkus fűnyíró ( 18V, 43 cm vágószélesség ) mennyire jó, mennyire alkalmas egy 1000 m2 es telken a fűnyírásra ? Milyen erősségű egy kb. 15-20 cm fű nyírásakor ?

Figyelt kérdés
máj. 28. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
20cm-s fűhöz már inkább kasza kell.
máj. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Ekkorához már benzinest vesznek.Legalább pihensz amíg aksi töltődik.
máj. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Egy vagyonba kerül annyi aksi és aksi töltő, ami 1000 m^2 területhez elég, főleg, ha még magas is a fű.
máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
1000 négyzetméterre és 20 centiméterre fűkasza.
máj. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Semennyire nem alkalmas, nem viszi. Ha esős és meleg időben 10 cm-t nő 7-10 nap alatt (mint mostanában), akkor 7-10 naponta nyírni kell. És 1000 m2 ilyen kicsi tologatós géppel nem piskóta egyszer se, nem hogy minden hétvégén.

Vagy valami rendes fűkasza kell, amivel elég havonta lecsapni, vagy ha gyephez hasonló dolgot akarsz, akkor egy nagy bszott önjárós benzines fűnyíró, de azzal is kell két hetente.

máj. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mad Max2 ***** válasza:
77%

ekkora területre magas fűbe egy benzines fűnyíró a praktikus, azzal 2-3 óra alatt letolod


Az aksissal kb egész hétvégén vergődni fogsz reggeltől sötétedésig.

máj. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

1200-1300m2-t szoktam lenyírni 40-es fűnyíróval, igaz benzinessel, de azzal kb. 1.5 óra alatt lenyírom, nincs egy tank benzin. Kinek mi a vállalhatatlan, számomra ez nem az. Én nem tudom miről beszéltek, hogy ide aztán má' okvetlen kasza kell. 20cm az még nem fű, nem arra mondják, hogy ahhoz már kasza kell. Ilyet 30cm körül mondanak ki először és/vagy erősen lejtős telek esetén, a kést meg kb. 40cm-nél említik meg először. Önjáró fűnyíróval semmivel nem lehet gyorsabban füvet nyírni, az önjáró fűnyíró olyan telken hasznos igazán, ami lejt, de egyenes terepen sem haszontalan, már ha nem rohan a gép, mert van olyan gép, ami rohan, pl. a Hecht egyes gépei, azonban egy egyenes terepen éppenséggel ellehet toligálni a benzines fűnyírót is, nem hogy egy akkusat/elektromosat, ami baromira könnyű.


1000m2-es telekre azonban egy 18V-os szart ér, pláne ha 20cm fűre akarod ráereszteni, az ilyen heti egyszeri korrigálásra jó. Ha akkusban gondolkodsz és olcsóbban, akkor legalább 40V-os (két akksis) akár Parkside-ra van szükség és kell egy dupla gyorstöltő és minimum 4db 8Ah-s akku. Így kb. 220 ezernél járunk, ha nem tudod a gépet épp akciósan a Lidl-ből leakasztani. 220 ezerért viszont baromira korrekt benzines gépet kapsz, de persze ha okvetlen elszeretnéd kerülni azt, hogy benzines gép legyen, mert nem tudom... nem akarod hazahordani a benzint vagy nem akarod szívni a kipufogó füstöt stb. akkor ez marad, mert 1000m2-en magadután húzni a madzagot az kaland.

A nagy b....ott gépekkel egyetlen probléma van, a nehézkes manőverezés. Az tök jó egy focipályát lenyírni, de pl. egy olyan kertben, ahol kerülgetni kell tárgyakat, bokrokat, fákat stb. egy kisebb, keskenyebb géppel, bármennyire is hihetetlen, akár gyorsabban bírsz haladni. Mániám volt nekem is a minél szélesebb gép, mert harapja már rendesen, hogy köröket spóroljak vele, aztán amikor egy kisebb gépet használtam, mert az enyém épp bemondta az unalmast és kölcsönkértem, akkor rájöttem, hogy több előnye van, mint hátránya, hogy semmivel nem került több időbe vele lenyírni a füvet, sőt...

máj. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Előző:40 centis fűnyíróval nagyjából 30 cm szélességet vágsz, 1300 négyzetméter több mint 5 km. 20 cm-es fűben az életbe nem tologatod ilyen sebességgel, az biztos. (nekem 5,6 lóerős 56 cm-es van, Viking, Briggs motorral.20 cm-es füvet lenyomja maga előtt, és rohadtul lassan csak csípegetni lehet vele fél szélességgel.
máj. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Ez felejtős,csak kínlódás lesz a vége.Robbanó motorosát vegyél,az kell ekkora területre.
máj. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!