Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik Stihl fűkaszát vegyem?

Melyik Stihl fűkaszát vegyem?

Figyelt kérdés
~1500 négyzetméter, részben sűrű 20-30 centis fű, részben akár combközépig is érő vastagszárú gaz. "Megfásodott" tövek is előfordulnak, meg megy és orgonahajtások például.

máj. 28. 17:47
A kérdező szavazást indított:
Fs 120
Fs 235
Fs 240
4 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1500 m2 szerintem túl sok ahhoz, hogy valami kis 2 LE-s géppel szrakodj. Ekkora területnél már haladni is akar az ember. (Kivéve, ha nagyon sok a szabadidőd, és ezt olyan jó szórakozásnak tartod.)

Úgyhogy én a helyedben beruháznék legalább egy 2,7 LE-s gépbe, mint pl. a 261.

Vagy ha soknak tartod a pénzt, akkor meg vegyél egy 3 LE-s jobb kínait 100 E körül. Többre mész vele, mint egy FS120-assal. Most még van Fuxtec is 75-ért.

A fűvágáshoz nem a ráragasztott matrica kell igazából, hanem egy erős motor, ami elvisz egy 2,7-es damilt.

máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha mostantól rendszeresen vágni akarod a területet akkor én lehet először hívnék jómunkásembereket komoly gépekkel, lecsapatnám velük, utána már nekem elég volna egy kisebb gép is.
máj. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ebből kb. 1000 négyzetméter volt a durva rész, de már sokkal jobban néz ki mint tavaly(fejsze, metszőolló stb.) Csak az ócska kínai géppel már kínlódás volt ekkora terület. Szerintem az fs 120 is már látványos fejlődést hozna ehhez képest. Amúgy két részletben nyírom, a nagyobb és durvább hátsó részt külön napon szoktam. Nekem simán belefér, hogy egy szombati napon ha korra reggel hozzákezdek és ebédre végzek. Nem száguldok, csak segítsen már az a gép.
máj. 28. 20:16
 4/7 anonim ***** válasza:
A legnagyobb Stihlt vedd, amit akárhogyan is megengedhetsz magadnak! Igaz az is, hogy a kicsike gépeik is más ligában játszanak, mint a kínai, már csak az érzés, hogy a felső oktávban fullon rombol, a kínainak meg van max egy kis tercnyi nyomatékos tartománya morgós és ordítva morgós közt. Azért kerül annyiba még a kis tücsök is, mert pörög és csinálja, emellett kb sosincs gondod vele. Használton is gondolkodnék, ha lehet a digitális csuda előtti időszakból. Lehet, hogy ráfizetős lesz rövid távon, de utána nagyon megéri. Nyilván használt géphez azért kelleni fog egy szerelő véna, elég bejáratott útja ennek a kínain szocializálódás amúgy.
máj. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen. Egy erősebb Stihl szegélynyíró mellet elbújhatnak ezek a noname pártízezer forintos kaszának csúfolt valamik. Csak a régi házunknál arra a 300-400 négyzetméterre ez is elégséges volt.
máj. 28. 20:44
 6/7 A kérdező kommentje:
Az fs 240-re mondom azt ami még belefér a pénztárcámba. Láttam videókat, meggyőzött. Egyébként maga a terület is javulni fog még.
máj. 28. 20:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Hitachin gondolkodnék még, hasonló érzés, csak jóárasabb. Ugyanúgy sosincs vele semmi gond, kormányt tennék rá erősebbet idővel (lehet kell is), meg a tanksapi olyan, hogy oda kell valami rendes tömítés, és még akkor is esélyes, hogy a legerősebb kétujjas meghúzást kéri. Elvileg az FS400-ra jó fejekkel kompatibilis a menet (M12x1,5), viszonylag behátárolt, hogy milyen fej megy rá, de elvileg létezik hozzá más menetű szöghajtás is, ezt jó tisztázni előre vásárláskor. Valami CG47 a típusszáma, egy full füves óvodát nyírtam vele, esős tavaszon megkövéredett első nyíráskor is maradtak tartalékai, meg normálisan haladós volt a főnök kissé jobban magára hagyott udvarán is... Úgy írnám körül, hogy csak gazban van az, hogy már ha rohanni akarnál, akkor nem menne veled a motorja. Kényelmes lengetéssel, vagy enyhén lendületesebben mindig kezes volt.
máj. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!