Virágzást serkentő tápoldat mennyi időn belül fejti ki a hatását?
Lithodora nevű növényre használnám, jelenleg is virágzik kicsit, de vannak még rajta bimbók. Úgy nagyságrendileg mennyi idő múlva lesz látványos hatása, napok, hetek? A dobozra semmilyen ilyen információ nincs írva.
Illetve ha korallvirágra használom, csak a virágzást serkenti, vagy a levelek növekedését is?
"Virágzást indító és serkentő tápoldat, szobai, balkon és szabadföldben ültetett növények számára." Ez van ráírva.
3,4% nitrogén, 7,8% foszfor-pentoxid, 5,1% kálium-oxid, emellett van még benne kevés bór, réz, vas, mangán, molibdén és cink. (Ha erre vonatkozott az NPK kérdés) Még nincs kiültetve, most vettem a Lithodorát, anyósomnak lesz ajándékba, valami évelőt akartam és a kedvence a kék, azért választottam ezt. A boltban nem volt olyan, ami éppen nagyon virágzott volna, de olyat választottam, amin vannak bimbók. Vasárnap fogom odaadni, gondoltam megöntözöm kicsit oldatos vízzel, (mert a korallvirágot is meg kell), hátha kicsit virágosabb lesz, mire odaadom. De ha kell egy hét, akkor mindegy, majd ültetés után virágzik. :)
Köszi a választ
Ami a virágzásra ösztönözi a növényeket, az a bór.
A kellő mennyiség általában néhány napon belül elkezd hatni és kb két hétig tart a hatása, ennyi idő alatt nem csak a meglévő bimbók nyílnak ki, hanem újak is megjelennek.
Az persze nagyon sokat számít, hogy mennyire fejlett a növény, különösen a gyökérzete, mivel azon keresztül veszi fel a vizet és a tápanyagokat.
Ha csenevészebb a növény, akkor lehetséges, hogy a gyökere is az, ám nem érdemes erősebb koncentrációval öntözni, mert az meg akár ki is égetheti.
Én ezért már kiültetett növénynél inkább kevesebb tápot adok az egységnyi vízbe, viszont gyakrabban öntözök vele, ez roppant hatásos szokott lenni két-három hét alatt.
Viszont fontos még a föld, a talaj nedvszívó képessége. A bolti földben többnyire nem élnek meg a virágok, növények, hanem gyors pusztulásnak indulnak, főleg mert nem tartják meg az öntözővizet, az csak keresztülszalad rajtuk, ezért vásárlás után rögtön érdemes kiültetni őket a szabadba, vagy cserépbe, de rendes virágföldbe, hogy megéljenek. Ez általános szabály.
Ezt a cuccot leginkább meg se kellett volna látnod. Ilyen tápoldat arra az esetre való, amikor nitrogéntúlsúlyos környezetben van egy növény, emiatt túl erősen növekszik, és emiatt nincs rajta virág. És több hónap (egy minimum), mire hat. Úgy működik, hogy a növény minden egyéb anyagot megkap a tápoldatból a N kivételével, fejlődik is, de idővel felhígul benne a nitrogén mennyisége, ez generálja a virágzást.
Ha most vetted a növényt, az valószínűleg jól volt tartva, és ezzel a szerrel nem fog neked többet virágozni. Viszont ha a virágokhoz képest kevés lesz a nitrogén, akkor esetleg még az új bimbók és hajtások is elhalnak, mielőtt virág lenne belőlük.
Egy enyhe tápoldattól nemigen lesz baja, de ha valamit akarsz mindenképpen, akkor virágos dísznövényre valót használj (ha van).
A bimbók ki fognak nyílni akkor is, ha csak kellő mértékben (nem eltúlozva) lesz öntözve.
Korallvirágot ilyenkor főleg nem kell virágzásindítóval öntözni. Az inkább télen virágzik, nyáron úgyse fog. Ha télen se, az meg valószínűleg a nem megfelelő hőmérséklet és fényviszonyok miatt van, a tápanyagokhoz nincs köze.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!