Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell ezt metszeni?

Hogy kell ezt metszeni?

Figyelt kérdés
Ültettem tavaly datolyamagot, kikelt és most növekszik, de fölfelé nő, kardszerű levele van 1-1 és nincs oldalhajtás. Arra gondoltam hogy kicsit vágok a tetejéből hátha megindul valamerre. Sose volt még hasonló se, de úgy tudom hogy ez datolyapálma lesz valamikor.
máj. 5. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Fiatalon nincs oldalhajtás. Először 4-5 levél lesz, majd később fog elágazni. Ha jól benapozott helyre teszed és elég nagy a cserép, akkor gyorsan meg tud erősödni.
máj. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, akkor kiteszem a terasz napos részére. Köszi!
máj. 6. 08:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, ott tökéletes lesz. Télen és hidegebb napokon viszont be kell vinni.

A datolyapálma egyébként egészen szívós.

Nekünk a panelben is egész szépen fejlődik, de anyámnál a teraszon már szép nagy elágazó. Egyszerre lettek ültetve, ennyit jelent a napfény mennyisége.

máj. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha elágazik, akkor az nem datolya, de még csak nem is pálma. A pálmáknak egyetlen hajtáscsúcsuk van, oldalt nincs rügyük. Csak abban az esetben ágaznak el, ha a hajtáscsúcs megsérül, és két irányba kezd nőni, de ez ritka. Ha a tetejét levágod, azaz az egyetlen rügyet eltávolítod, akkor kampec lesz neki.

[link]

[link]

máj. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pff, ezek alinkes datolyák nagyok szépek. Nekem olyan hogy kardszerű levele van, a tőből két levélhajtás és fölfelé terjed. Gondolom a bolti datolya is több fajta, azért van hogy egyik már terebélyesedik, a másik csak 1-1 szárra nő. Nálam semmi se marad meg egyébként, kevés a házban a napfény.
máj. 6. 09:22
 6/9 anonim ***** válasza:

A datolya rendkívül fényigényes, nem akárhol él meg.

Először mindegyik felfelé nevel leveleket, és csak idősebb korban, több levél esetén fognak oldalra állni az idősebb levelek.

Ha meg ilyen látsz, akkor az nem termő fa, nem ilyen ehető datolya magjából van, hanem a termő datolya rokona, tehát dísznövény.

[link]

máj. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ez az elágazó csak dísznövény. Most közvetlenül nap éri, de ha nyáron borult, esős 10 fok körüli idő lesz, akkor is maradhat kint?
máj. 6. 09:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez a dísznövény sem ágazik el. Egy központi törzse van, amiről oldalra nyeles levelek nőnek ki, nem ágak. Szerkezetileg olyasmi, mint pl. az akác vagy a rózsa összetett levele.

Ameddig nem lesz fagy, addig nyugodtan maradhat kint. A leírások szerint -10 körül van az a hideg, amikor már komoly kárt szenved. (Kisebb korban nyilván érzékenyebb minden pálmafajta, de konkrét adatokat nem tudok, ezért írtam, hogy a biztonság kedvéért már -1-nél vidd be, mit lehet tudni.)

máj. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amíg jó idő van, kint hagyom napozni. Maximum csak szobanövénynek lesz jó, ha kibírja a nyarat.
máj. 6. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!