Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kerti viola illata mérgező?

A kerti viola illata mérgező?

Figyelt kérdés

Ültettem kerti violát, de a buta kis virág nyár helyett, most kezdett virágozni, pedig már májusban kiültettem a kis palántákat (februártól melegágyban voltak) Most felvettem őket és virágládába ültettem, hogy megmentsem, s beraktam a szobába, de félek, hogy nem-e mérgező erős illata miatt.


Aki tudja segítsen, a neten nem találtam rá választ.


2010. okt. 24. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt tudod e hogy ilyen hogy csak illat nem létezik? Ahol illatot érez az ember ott anyag van ami vagy gáznemű vagy illóolaj gőz. A liliom pld mérgező illóolajat bocsát ki. A violáról nem találtam semmit de szerintem ne vidd be ha túl erős bódító illata van az gyanús.Bár a rózsának a párolgása kimondottan jó.
2010. okt. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nem olyan erős az illata mint a liliomnak, meg még csak egyetlen virágocska nyílt ki (négy kicsi virág van rajta), csak nem találtam róla én sem semmit, ezért kérdeztem. Ok, hogy nem illat alapján, de így kaphatok esetleg kielégítő választ.
2010. okt. 24. 20:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!