Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan gyógyítsam meg a...

Hogyan gyógyítsam meg a Himalájai csüngő atlasz cédrusomat?

Figyelt kérdés

Kb 4 éve fejlődik szépen. Kötözgetem, irányítom. Néhány hete elkezdett az ágak vége szürkülni, barnulni, hullani.

Gyanítom, hogy a rokon kutyája többször meglátogatta, de nem biztos...

Merre induljak el a kezelésével?



2023. aug. 16. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Az elmúlt években a tujaféléket tizedelte valami gombabetegség, próbáld megfelelő szerrel permetezgetni.
2023. aug. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 L.. István ***** válasza:
Az egész országban pusztulnak a fenyő- tujafélék sajnos a leggondosabb kezelés mellett is. Lehet, hogy nem tehetsz semmit :-/
2023. aug. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az egyetlen baja a fenyőféléknek, hogy kevés a csapadék, és mellé nagy a forróság. Ha nincs elegendő víz, akkor nem termelnek annyi gyantát, és fogékonyabbak lesznek a betegségekre, kártevőkre. Ami gondozva, és öntözve van, az még bírja.


Kérdező, tudnál esetleg képet feltölteni róla, valamelyik képfeltöltő oldalra, és aztán ide linkelni?

2023. okt. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos tönkrement. Ki lett ásva :-(
2023. okt. 30. 08:21
 5/9 L.. István ***** válasza:
Szomorú, keress helyette valami szárazságtűrőt, ami bírja a klímát és ellenállóbb a betegségekkel szemben. Valami borókát vagy tiszafát.
2023. okt. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló, a borókákat pusztítja a borokaszú, ugyanez a kártevő szereti a tujákat, leylandikat, hamisciprust, stb..

Az atlasz cédrus valójában egy iszonyat igénytelen fenyőféle. Valami komoly baj érhette, ha sikerült tönkremennie. Igazából ha az első néhány évben rendszeresen öntözi az ember (nagy melegben heti 2x kb.30 liter víz, egyéb időszakokban ez a mennyiség heti egyszer (télen fagymentes időben is!!), kap egy kis tápanyagot, lombtrágyát évi néhány alkalommal, akkor gyakorlatilag "örök darab" lesz a kertben.

2023. okt. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Amikor kiástam, a 4-5 éves kora ellenére alig öklömnyi volt a gyökere és láttam a talajban, hogy sitt volt benne. Talán ettől nem fejlődött.
2023. okt. 31. 08:07
 8/9 L.. István ***** válasza:
#7: Na az könnyen lehet. Talajcsere, vagy ne is ültess oda semmit, legfeljebb olyat, aminek nem mélyre nyúló, hanem szétterülő inkább a gyökérzete, de az is necces.
2023. okt. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos valóban a nem megfelelő ültetés a baj. Nálunk a talaj szintén borzalmas, aki ezt a házat felépítette, nemes egyszerűséggel szintén beásta a talajba a sittet. Ne tudjátok meg miket, és mennyit szedtem ki a földből... Pár éve kezdtem csak itt a kertészkedést, de ha fát ültetek, én nem aprózom el, épp emiatt. 1 méter x 1 méter széles (de volt, hogy 1,5x1,5 méteres), és lefelé is legalább 80 centi mélyen ások a nagyobbra növő dolgoknak, mindent kiszedek, ami nem oda való, és szárított marhatrágyával, komposzttal, tőzeggel némileg feljavítom a földet. Cserjéknél, örökzöldeknél is 80x80-as volt legalább az ültetőgödör, szintén az említett talajjavítással. Muszáj az ilyesmire odafigyelni, hiszen annak a növénynek az lesz az örökös élőhelye. És hogy az élete, ne csak 4-5 év legyen, érdemes megtenni mindent. Nagy munka,főleg ha borzasztó kötött a talaj (én gyakorlatilag csákánnyal dolgoztam), de megéri. Két kudarcom volt így az évek során, pedig elültettem 25-30 örökzöldet, 15 fát, és sok cserjét, évelőt. Egy leyland ciprus, és egy kínai jegenyeboróka ment tönkre. Sajnos mindkettő beteg volt, és elszáradtak, de szerintem már eleve betegen érkeztek meg hozzám.


Én is egyébként most készülök csüngő atlasz cédrust beszerezni. :)

2023. okt. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!