Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növényekkel ültessem...

Milyen növényekkel ültessem be az előkertem?

Figyelt kérdés
Az előkertem 10,5 méterszer 5 méteres. Olyan örökzöldet szeretnék, ami nem nő 2 méternél magasabbra. Cukorsüvegfenyőkre gondoltam. Szeretnék rózsatöveket és őszirózsát is beleültetni. De örülnék, ha adnátok még tippeket!
2010. okt. 12. 09:32
 1/2 latina válasza:

A rózsa jó választás, viszonylag igénytelen, vissza kell vágni ősszel, egyébként nem igényel különösebb macerát. A tetvesedés csak az egyetlen érzékeny pontja, de azt elkerülheted, ha mellé ültetsz levendulát, az illóolaját nem állják az élősködők. (ráadásul szép is és mindig lesz szárított levendulád, amit a ruhák közé rakhatsz zacsiban)

Krizantémot azért érdemes ültetni, mert akkor ősszel is szép a kert, bár az év többi részén nem túl dekoratív.

Ne maradjon ki a tavaszi hagymás virágok ültetése sem, szerintem ekkor legszebb a kert, amikor ezek kibújnak. Ezeket 2-3 évente nem árt kivenni pihentetni, meg amúgy is túl mélyre lesüllyednek a földben, és nem lesznek majd szépek.

Ajánlom még a mocsári hibiszkuszt, másnéven óriás hibiszkuszt, éke lesz a kertnek.

A japán cserjék közül válogathatsz, azok nem nőnek nagyra, és a hasonló szélességi fok miatt Magyarországon azért elterjedtek, mert az időjárásunkat jól tűrik.

Mutatós és igénytelen még a télálló yucca (kerti pálmaliliom), ami a közepéből fehér virágot növeszt.

Ha nem szeretnél gyomlálni, ültess szétszórva talajtakaró növényeket:heverőszárú kis meténget (szépséges lila virágocskái tavasszal vannak), ebből van foltos levelű típus is, esetleg fenyőfélét pl. kúszó borókát (juniperus)Én nem szeretem ha kilátszik a föld, meg munkás is a gyomlálás és a kapálás.

Szóval a jó kert lényege a kevesebb több elven működik, nem szabad túlzsúfolni, de ügyes elhelyezéssel és a növények különféle virágzási idejének elosztásával egész évben szép lehet.

Én így csináltam. Persze, mire egy kert arca kialakul, ahhoz kell pár év...de türelem rózsát terem:)

remélem tudtam segíteni.

2010. okt. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
cannabisal és majd szolj ha már szép nagyok elmegyek hozzád szüretelni:DDDDD
2010. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!