Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti járólapot hogyan kell...

Kerti járólapot hogyan kell letenni, hogy ne mozogjon?

Figyelt kérdés
de úgy, hogy sódert ne kelljen használni alá

2023. ápr. 29. 00:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól le van döngölve a föld alatta, akkor nem mozog.
2023. ápr. 29. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pedig kell homok,vagy kavics tükör,ágyazat. Közvetlen a földre lerakva elintézi a víz,és a fagy.Azért kell minden kültéri beton,tégla,járda alá vízelvezető-nyelő réteg.
2023. ápr. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 Nekünk nincs alatta és nem történt semmi baja.

Inkább a talajtól és magától a járólaptól függ hogy szükséges-e vagy sem. Nálunk simán ki lett vágva a helye a fűben, kiásva a szükséges mélységig majd le van rakva a lap és kész. Egyszerű 40x40-es beton lapok.

2023. ápr. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha olyankor csinálod, mikor aránylag száraz a talaj, akkor elég alá egy kis porhanyós földet tenni, öntözőkannával megöntözni, hogy saras legyen, és úgy belerakni a betonlapot. És utána egy hétig nem rálépni. Vagy legalább 3 napig. (Ha nagyon esős ez az egy hét, akkor két hétig.)

Ha kiszáradt nagyjából, utána fix lesz, ameddig nem mész rá autóval.

Anno az elejét én is homokba raktam, utána a második felét már csak úgy minden nélkül, és az is pont ugyanolyan keményen áll, esze ágában sincs billegni.

Pár centi homokkal annyival lenne jobb, hogy úgy az eső jobban elszivárog alóla, és télen a fagy kevésbé tudja megmozdítani. Így az enyém nem olyan nyílegyenes már, mint 2000-ben, de csak úgy látni, ha direkt figyeli az ember.

2023. ápr. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ezek már le voltak rakva 15 éve és nem lett bajuk, csak most arrébb lettek rakva, autó nem megy rá, ha nem teljesen vízszintes az nem baj, csak ne mozogjon ha rálépünk


na lehet az a gond, hogy nem elég mélyen van illetve az alján vannak rászáradt betondarabok, nem teljesen sima


erre a saras módszerre én is gondoltam


rálépni miért nem szabad utána?

2023. ápr. 29. 23:25
 6/6 anonim ***** válasza:

"rálépni miért nem szabad utána?"

Mert még puha az alatta levő réteg és a testsúlyra deformálódhat - benyomódhat - és akkor megint ott vagy mint az elején, hogy mozogni fog, mert billeg.

2023. ápr. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!