Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen díszfák vannak, amik...

Milyen díszfák vannak, amik megélnek rosszabb, savanyú talajban, fenyők mellett?

Figyelt kérdés
nagyon fontos!! SOS!

2023. ápr. 24. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem csak a talaj szamit hanem a homerseklet csapadek paratartalom. Hol van ez helyileg? Ha tul meleg van akkor sok erdei cserjefele nem erzi jol magat
2023. ápr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Savanyú talajt kedvelő díszbokrok, amik kedvelik a fenyő közelségét, a hortenzia és a magnólia.

Biztos van több is, de én gyakorlatban ezt a kettőt ismerem.

2023. ápr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mérted, hogy savanyú a talaj? Vagy csak gondolod?

Fenyők közelében semmi nem szeret. Mivel a fenyők olyan sűrűn beszövik gyökérrel a földet maguk körül, hogy a többi növénynek már nem sok víz marad.

Valamit azért még írhatnál, hogy mit értesz díszfán. Virágozzon, vagy örökzöld legyen, kicsi maradjon, vagy óriásira nőjön, stb.

2023. ápr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat. sajnos túl sokat én sem tudok, az ofőnk kertjébe szeretnénk ültetni valami szép fát ballagási ajándékként. a férjétől annyit tudtunk meg, hogy elég rossz a kertjükben a talaj, sok a fenyő, viszont hely van.
2023. ápr. 24. 19:28
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

A fenyő csak pár tízezer év alatt savanyítja egy kicsit a talajt. Az igaz, hogy a fenyőlevél komposztja savas egy kicsit, de ez a sav kb. olyan ütemben bomlik le, ahogy keletkezik. Nálam 40 év körüli fenyők alatt pont ugyanolyan a pH, mint a kert többi részében. (Mértem.)

Szóval, keressetek bármi általános növényt, ami tetszik nektek, és árban is megfelelő, és kész. Annak nézzetek csak utána, hogy nincs-e különleges talajigénye, mint pl. a magnóliának a savanyú talaj.

Ha sok a hely, és nagy fa is jöhet, akkor pl. a császárfa valamelyik díszváltozata jó választás lehet. Nyilván nem az óriásira növő fajta, hanem kis növésű változat.

Vagy a selyemakác is szép, csak nagyon hideg helyre nem való, mert az első években elfagyhat. De zárt helyen, épületek és fenyők közt van esélye, és 5 m-esre megnő pár év alatt.

Mondjuk, én legelőször is megkérdezném az illetőt, hogy szeretne-e fát. Ha növénykedvelő ember, akkor igencsak meglesz a véleménye rólatok, ha olyan élőlényt kap, amit esze ágában sincs elültetni, de kidobni meg sajnálja. (Én a helyében úgy megbántódnék, hogy bosszúból mindenkinek lerontanám eggyel az év végi jegyét a tárgyamból. És ez nem vicc. :)

2023. ápr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!