Muskátlim színe hogyan változott meg?
A talajból lehet hogy kicsit másféle tápanyagokat szívott fel és az befolyásolta. A virágok szirmaiban sokszor az antocián adja a színt és az a növény szirmának kémhatásától változó színű. Ha kicsit savas akkor piros felé hajlik, ha kicsit lúgosabb akkor a kék, lila irányába.
A muskátli nem képes a sárga színre ahogy olvastam. A fehér muskátliban talán hiányzik ez a színanyag és most olyan a talaj, olyan a környezete amiben tud termelődni és enyhén rózsaszínes - a növényben enyhén savas lett a szirom anyaga. Ez nem úgy savas, mint a sósav, hanem mint egy enyhén buborékos ásványvíz, te meg sem érzed ha megiszod.
Köszi, általános virágföldbe dugványoztam őket, azt meg nem mondom milyen kémhatású, lehet emiatt van. Azt tudom, hogy a hortenziával könnyen lehet játszani, de úgy tudom a fehér ott sem változtatja meg sose a színét és muskátlinál sem tapasztaltam még. Én úgy tudom, hogy van sárga muskátli, bár még nem találkoztam vele, de egyébként ez miben érinti azt, hogy mitől lett rózsaszín a muskátlim, hogy létezik-e sárga muskátli?
Elkeverted a dugványokat.
Nekem az évtizedek alatt mindenféle jó-rossz földekben volt muskátli, ezerféle körülmény közt, és nem változott semelyiknek a színe. Az megtörtént, hogy tápanyaghiány vagy téli fényhiány miatt kicsit világosabbak voltak a szirmok, de ennyi.
Foltok? Az lehet vírustól.
Vagy csak, ahogy írtam is, a rózsaszín világosabb lett a nem megfelelő körülmények (talaj, sötét és meleg hely, stb.) miatt.
Foszforhiány miatt a levelek szokta lilák, pirosak lenni, de fehér virág nem tud ilyet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!