Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kérdezni szeretném akinek van...

Kérdezni szeretném akinek van otthon pálmája, a virágföldbe kever kavicsot, hogy jobb vízáteresztő legyen? Illetve az aranypálma gyökérgumóját a földnek kell takarnia, vagy nem?

Figyelt kérdés
Van itthon egy igencsak megnyúrgult datolyapálmám és egy aranypálma csemetém. Áprilisban mindkettőt átültetném, de a többi növényemet nézve a tömör föld egyiknek sem tesz jót. A legtöbb virágomat két éve ültettem, de most megint ráfér néhányra.

2023. febr. 12. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A kavicstól nem engedi át jobban a vizet, tekintve, hogy a kavics vízzáró anyagból van. Valami apró szemű folyami sóder esetleg jó, de mivel nagyobb növény úgyis irreálisan kevés földben él, ezért sóder helyett hasznosabb, ha valami laza talajban van.

Te feltehetőleg valami rossz agyagos földet használtál ültetéshez. Használj laza, tőzeges virágföldet. Pl. Florimo ilyen. Én azt még keverni is szoktam agyagosabb virágfölddel, hogy ne legyen túl laza.

2023. febr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ. Igen, valami homokos földbe ültettem bele a növényeket, azt hittem a ,B' típusú leírásokból hogy az jó neki. De rendeltem Florino pálmaföldet 2 x 5kg-ot az OBIból, sztem abba fogom belerakni. Szeretem a pálmákat, csak sajnálom, hogy nem növekszik, nyúlik, szárad a levelek csücske stb...
2023. febr. 12. 18:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nyúlik, az szerintem fényhiányra utal. Tápanyag-utánpótlás rendeben van?
2023. febr. 13. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én télen is adok nekik kéthetente egy harmad kupaknyi tápot kb. egy liter vízhez, mert állítólag levélégést és mészkicsapódást okoz, ha több. Harmadik éve van már nálam, csodálatosan mutatott.
2023. febr. 25. 10:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!